Samorząd Uczniowski jest powołany do reprezentowania społeczności uczniowskiej.

W ciągu roku szkolnego podejmuje działania wynikające z zadań statutowych i kalendarza uroczystości szkolnych.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są panie: Katarzyna SkawińskaJoanna Kornicka.

• Zarząd Samorządu Uczniowskiego:
    • Michał Klimowicz III TD - przewodniczący
    • Diana Łagowska III TB - z-ca przewodniczącego
    • Adam Czerniachowski I TC - z-ca przewodniczącego
    • Karolina Ryczko III TB - sekretarz
    • Sebastian Jasina II TA - skarbnik
      Sekcja dekoracyjna
    • Gancarz Wiktoria – I TB
    • Luchowska Katarzyna – I TB
    • Staręga Karolina – I Tc

Samorząd Uczniowski organizuje m.in.: "otrzęsiny" klas pierwszych, stragan andrzejkowy z tradycyjnymi wróżbami zabawę Wizyta Św. Mikołaja i Szkolną Pocztę Walentynkową.

Samorząd był również współorganizatorem Szkolnego Dnia Życzliwości. Reprezentuje również szkołę na uroczystościach miejskich. Współorganizuje akademie i imprezy szkolne.

Samorząd Uczniowski włącza się również w akcje lokalne i ogólnopolskie. Uczestniczy w zbiórce na rzecz akcji Góra Grosza, sprzedaży cegiełek na rzecz Fundacji Pomóż i Ty oraz w XVIII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Samorząd Uczniowski współpracuje z Caritas, PCK, Szkolnym Klubem Wolontariatu, Szkolnym Radiem School i środowiskiem lokalnym.