Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy dydaktyczno – wychowawczej. Zajęcia, różne inicjatywy, praktyki zagraniczne, konkursy, wycieczki i ciekawe spotkania mają pomóc w przyswajaniu wiedzy i kształceniu umiejętności niezbędnych podczas egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji, a także rozwijać zainteresowania naszej młodzieży.

Więcej/Mniej

Kilka dni temu, 23 czerwca, świadectwa z rąk swoich wychowawców odebrali uczniowie naszej szkoły. Lubimy nagradzać naszych uczniów. Ci najlepsi, najaktywniejsi i najzdolniejsi otrzymali nagrody książkowe - m.in. za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, pracę na rzecz szkoły, środowiska, bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, pracę w agendach szkolnych i sukcesy w sporcie. Najwyższą średnią ocen w naszej szkole miała Maria Zalewska - uczennica klasy Itc. Część rodziców otrzymała także listy gratulacyjne za wzorowe wychowywanie swoich dzieci, które to uczęszczają do naszej szkoły.

Wyróżnienia i nagrody, w asyście wychowawców, wręczał Pan Marek Kozielewicz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Dodatkowo, hrubieszowscy przedsiębiorcy: Michał Miścior - Nowa Technika, Pani Justyna Tywoniuk - Pensjonat i Restauracja Magistrat i Pan Bernard Adamowicz - CUK Ubezpieczenia Hrubieszów ufundowali stypendia wakacyjne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy to uzyskali najwyższy wzrost średniej ocen - biorąc pod uwagę I i II semestr mijającego roku szkolnego. Tę rywalizację wygrała w naszej szkole Aleksandra Drewniak - uczennica klasy IIa.

Nie pozostaje nam nic innego, jak całej społeczności szkolnej życzyć udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego! Do zobaczenia we wrześniu!

Daniel Buchowiecki/ Foto: Beata Tomaszczuk/ Barbara Pilarczyk
27.06.2017

XIII EDYCJA KONKURSU "FIZYKA WOKÓŁ NAS"

12 czerwca br. została zorganizowana XIII edycja konkursu dla uczniów klas pierwszych "Fizyka wokół nas". Sześć trzyosobowych drużyn z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, walcząc o zwycięstwo, musiało np. rozpoznać fazy księżyca, rodzaje widm liniowych, obliczyć okres i częstotliwość w ruchu po okręgu oraz znać budowę atomu.

Więcej/Mniej
Wyniki konkursu:
 • I miejsce:
  kl. I Tc
  Błaś Natalia
  Kot Patrycja
  Zalewska Maria
 • II miejsce:
  kl. I a
  Skotnicki Arkadiusz
  Wróbel Seweryn
  Wypchła Arkadiusz
 • III miejsce:
  kl. I Td
  Baran Łukasz
  Gałan Krzysztof
  Kanadys Paweł

Konkurs zorganizowali: Joanna Wieczorek-Smerdel i Zbigniew Petruczynik

Joanna Wieczorek-Smerdel
26.06.2017

MAMY ZWYCIĘZCĘ!

Filip Wiśniewski uczeń Itc (technik informatyk) został zwycięzcą Konkursu Fotograficznego "Świat pracy w obiektywie", do udziału w którym zaprosiło nas Młodzieżowe Centrum Kariery w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

Celem konkursu było ukazanie różnych środowisk pracy w formie artystycznej. Zwycięzca został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, a jego zadaniem jest przygotowanie fotorelacji na temat "Historia pewnego zawodu". Życzymy powodzenia!

Daniel Buchowiecki
22.06.2017

NAGRODZONO SPORTOWCÓW!

9 czerwca 2017 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie uczniom hrubieszowskich szkół stypendiów jednorazowych za szczególne osiągnięcia m.in. w sporcie za rok szkolny 2016/2017.

Więcej/Mniej

Wśród wyróżnionych nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły: Malwiny Mosiądz, Klaudii Szelestowskiej, Iwony Szelestowskiej, Kingi Kwiatkowskiej, Natalii Bobrowskiej i Michała Puchali, którzy pod czujnym okiem Andrzeja Greszety i Antoniego Czerniaka trenują podnoszenie ciężarów w Miejskim Klubie Sportowym "Unia" Hrubieszów.

Stypendia młodym sportowcom wręczyli: Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Anna Świstowska. Wyróżnienie w postaci stypendiów otrzymało aż 49 uczniów.

źródło i fot. UM Hrubieszów (inf. db)
21.06.2017

ROBOTYKA I ELEKTRONIKA DLA INFORMATYKA

Piotr Waleczko - absolwent Policealnego Studium Informatycznego (Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie), zwycięzca 38. Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, a obecnie elektronik i pasjonat programowania opowiada m.in. o swojej pasji, którą nadal mogą rozwijać uczniowie naszej szkoły, kształcąc się w zawodzie technik informatyk.

Więcej/Mniej


Kończył Pan nasze Policealne Studium Informatyczne, jak wspomina Pan ten czas?
Prócz samej nauki, która była podstawą szkolnego bytu, bardzo mile. W sumie, jak każdy nowy uczeń, pełen obaw, co do nauczycieli czy nowych kolegów. Na szczęście miło rozczarowałem się, gdyż nauczyciele okazali się być ludźmi wyrozumiałymi, a przy tym, wielu z nich wspominam jako pełnych pasji i chęci przekazania swojej wiedzy, nie tylko zawartej w programie lecz też tej z własnych życiowych doświadczeń. Chyba najlepiej wspominam swojego nauczyciela - Pana Marka Bajurkę.
Był Pan laureatem 38. edycji Turnieju Młodych Mistrzów Techniki. Proszę powiedzieć, jak Pan wspomina przygotowania do turnieju? Co dało Panu zwycięstwo?
Turniej dotyczył prac dyplomowych, więc taką pracę trzeba było wcześniej napisać. Moja nosiła tytuł: "Projektowanie i wykonanie robotów edukacyjnych", którą pisałem pod kierunkiem Pana Krzysztofa Mazura. Część praktyczna, a więc projektowanie, fizyczne wykonanie, wyszukiwanie i poprawa błędów powstałych w fazie projektowania przyniosła mi dużo więcej przyjemności. Zwycięstwo w turnieju dało mi możliwość przedstawienia innowacyjnego pomysłu, jakim jest robotyka, jak dotąd, rzadko w codziennym życiu spotykana. Pozwoliło mi upewnić się, że właśnie elektroniką chcę zajmować się całe życie...
Skąd w ogóle zainteresowanie elektroniką i robotyką?
Prawdopodobnie z dzieciństwa. Jako bardzo młody człowiek włożyłem gwóźdź do gniazdka i tak mi zostało, a tak na poważnie - mój tata jeździł koparką "białoruską" i zawsze fascynował mnie widok samoporuszającej się maszyny, w której tak jakby nie było operatora. Od tamtej pory w głowie budowałem różne konstrukcje, które fizycznie realizowałem z klocków, strzykawek, rurek itp. Z wiekiem zrozumiałem, że do budowy prawdziwych maszyn potrzebuję znajomości trzech dodatkowych dziedzin: elektroniki, mechaniki i programowania.
Czym obecnie się Pan zajmuje i jakie ma Pan plany zawodowe?


Obecnie pracuję jak elektronik, naprawiając sprzęt komputerowy i RTV, "po godzinach" zajmuję się programowaniem i modelowaniem 3D, projektowaniem inteligentnego sterownika C.O. W planach mam założenie własnej działalności gospodarczej oraz dalsze naprawy i projektowanie urządzeń, które wspomagają życie i rozwój człowieka. W wolnym czasie, prócz tego, który poświęcam rodzinie, chciałbym stworzyć "KLUB" dla osób zainteresowanych elektroniką i programowaniem.
Dziękuję i życzę powodzenia!
***
Wiele się zmienia i w szkole i jej otoczeniu, ale nie zmienia się jedno - zawsze dobrze życzymy naszym uczniom i absolwentom, mając nadzieję, że w życiu Im się powiedzie, otrzymają dobrą pracę i będą robić w życiu to, co lubią... Ciekawi nas, co się dzieje z naszymi absolwentami. Szanowni Państwo, odezwijcie się do nas!

Daniel Buchowiecki
18.06.2017

BAWI, UCZY I WZRUSZA...

Małgorzata Skowron - znana hrubieszowska poetka i laureatka wielu prestiżowych nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, autorka tomików poezji odpowiadała na pytania uczennicy naszej szkoły.

Więcej/Mniej


Jak zaczęła się Pani przygoda z pisaniem?
Moja przygoda z układaniem wierszy zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Mój tato, odpowiednio do jakiejś zaistniałej sytuacji, w formie zabawy, często układał krótkie rymowanki. Bardzo mi się to podobało i również, chcąc dorównać tacie, wymyślałam swoje rymowane wersy. Po jakimś czasie zaczęłam tworzyć wiersze, które były pisane wyłącznie dla mojej rodziny. Dopiero w dorosłym życiu powstały wiersze przeznaczone dla szerszego grona czytelników, a w szczególności dla dzieci.
Dlaczego pisze Pani akurat wiersze, zagadki i baśnie dla dzieci?
Piszę dla najmłodszych, ponieważ sama, będąc dzieckiem, zawsze lubiłam wiersze i bajki pisane przez różnych autorów. Bardzo też kocham wszystkie dzieci i pewnie dlatego postanowiłam dla nich tworzyć. Dzieci są najdoskonalszymi odbiorcami liryki. Są szczere, potrafią żywo reagować i z ufnością patrzą na otaczający nas świat.
Napisała Pani 6 książek, z której jest Pani najbardziej dumna?
Z której z sześciu swoich książek jestem najbardziej dumna? Nie chcę mówić w tej kwestii o dumie, ponieważ to czytelnicy oceniają moją poezję. Ja oczywiście staram się zawsze, by moje wiersze bawiły, uczyły, wzruszały, a przede wszystkim, żeby wnosiły radość i spokój do ludzkich serc i wywoływały uśmiech na twarzy. Każda wydana przeze mnie książka i każdy wiersz w niej zawarty jest mi bliski i drogi, bo jest odzwierciedleniem mojej duszy i wypływa z głębi mojego serca.
Czym Pani się interesuje oprócz pisania książek?
Moje zainteresowania to dobra książka, poezja, film. Lubię obserwować ludzi, przyrodę, zwierzęta i podziwić to wszystko, co zostało dla nas stworzone.
Jaką radę dałaby Pani dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z pisaniem?
Wszystkim, którzy rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem radziłabym, by pielęgnowali w sobie miłość i piękno naszego ojczystego języka, by tworząc własne wiesze mogli poić miłośników poezji nektarem wybornych słów, no i oczywiście, aby nie pisali "do szuflady".

Klaudia Ciucka/Szkolne Koło Dziennikarskie
Foto: lubiehrubie.pl
14.06.2017

WARTO DAWAĆ UŚMIECH

Dzień Dziecka kojarzymy zwykle z uśmiechem dzieci i upominkami od rodziców. Niestety, nie wszystkie dzieci mają szansę je otrzymać. Uczniowie klasy III td (technik informatyk) postanowili tego dnia sprawić przyjemność mieszkańcom Domu Dziecka w Zamościu. Zakupili upominki w postaci słodyczy i drobnych kosmetyków, a następnie delegacja klasy - Wioleta Pawłowicz i Aldona Wawrzosek wraz z wychowawcą przekazała je na ręce Dyrektor zamojskiego Domu Dziecka. Mamy nadzieję, że ten gest sprawi choćby małą radość najmłodszym.

Maria Kawalec
12.06.2017

ZNAK NADZIEI I MIŁOŚCI

W związku z 25-leciem powstania Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej i peregrynacją Krzyża papieskiego Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, Duszpasterstwo Rodzin, Katolickie Radio Zamość w Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej zorganizowały XXIII Konkurs Plastyczny i Literacki "Krzyż znakiem nadziei i miłości".

Więcej/Mniej

Poprzez rysunki i wiersze uczestnicy konkursu dzielili się swoimi wewnętrznymi przeżyciami. Nagrody i wyróżnienia zdobyły prace naszych uczniów:

 • Eliza Reszet - kl. Ib - nagroda
 • Karolina Maciejewska - kl. II tb - nagroda
 • Aleksandra Rychel - kl. II tb - nagroda
 • Arkadiusz Sanek kl - II b - wyróżnienie
 • Aleksandra Skwarek - kl. II tb - nagroda
 • Aleksandra Walczyńska - kl. II tb - wyróżnienie
 • Oliwia Kostrubiec - kl. II tb - wyróżnienie

Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz informatory turystyczne. Gratulujemy!

Zofia Szwiec
08.06.2017

W POSZUKIWANIU WARTOŚCI...

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej, który zorganizowany został przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.

Więcej/Mniej

Celem konkursu było m.in. poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w duchowym życiu człowieka. Uczestniczyło w nim 49 osób.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paulina Lawińska z kl. Itb i Emilia Kozak z II tb. Paulina recytowała wiersz Jana Lechonia "Matka Boska Częstochowska", a Emilia fragment prozy autorstwa siostry Emmanuelle "Wyznania zakonnicy".

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz książki. Dodatkowo, ks. dr Robert Strus przekazał młodzieży publikacje poświęcone Światowym Dniom Młodzieży.

Uczestnicy obejrzeli również pantomimę w wykonaniu grupy Galilea, która nawiązywała do tematyki konkursu.

Zofia Szwiec
06.06.2017

ZA NAMI PIERWSZE PRAKTYKI ZAGRANICZNE!

Praktyki, czyli nauka zawodu w New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim w  Grecji) to chyba idealne rozwiązanie na pogodzenie zdobywania doświadczenia zawodowego ze wspaniałym wypoczynkiem. Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie powróciła niedawno z 4 - tygodniowych praktyk, które sama ocenia bardzo pozytywnie.

Więcej/Mniej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie reprezentujący branżę gastronomiczną, z klas kształcących w zawodach: technik żywienia i  usług gastronomicznych, kelner i kucharz uczestniczyli w 4-tygodniowych praktykach zawodowych w Hotelu San Pantaleimon w Grecji. Grupa 44 uczniów wraz z 3 opiekunami realizowała zagraniczne praktyki dzięki Grupie Montownia, która to zaprosiła naszą szkołę do udziału w projekcie: "Doświadczenie przede wszystkim - organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów".

Podczas praktyki młodzież miała możliwość wykorzystania własnych umiejętności i wiedzy zdobytych w poprzednich latach nauki. Nabywali oni wiedzę i umiejętności w zakresie: obsługi konsumenta, sporządzania potraw i obsługi hotelowej. Zapoznawali się z obowiązkami na różnych stanowiskach pracy, zarówno w hotelu, jak i restauracji. Doskonalili również umiejętność współpracy z innymi kolegami i pracownikami obiektu oraz poznali postępowanie zgodne z przyjętymi zasadami w miejscu praktyki. Młodzież miała okazję pracować przy obsłudze dwóch imprez okolicznościowych, które odbyły się w tym czasie w Restauracji Hotelowej. Uczniowie mieli także doskonałą możliwość rozwijania umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Praktyki zawodowe, to nie tylko praca. Znalazł się czas na odpoczynek, rozrywkę i zwiedzanie pięknych miejsc. Młodzież uczestniczyła m.in. w wycieczce do Starego Pantalejmon, Leptokarii i Platamonas. Brała udział w wycieczce na Meteory. Zwiedzała także pracownię wytwarzania Ikon, a statkiem popłynęła na Wyspę Skiathos. Uczniowie mieli również okazję poznać miejsce wytwarzania oliwy z oliwek, wytwórni sera feta, a także miejsce wytwarzania i destylacji alkoholu greckiego. Zorganizowano także wiele atrakcji takich jak: nauka Sirtaki, czyli narodowego tańca greckiego, były też ogniska i wybory Miss i Mistera.

Czas pobytu w Grecji dał młodym ludziom możliwość poznawania ludzi, kultury, tradycji i obyczajów greckich. Tu zrodziło się zapewne wiele przyjaźni. Najbardziej ujęła nas serdeczność, otwartość i gościnność Greków. Uczniowie bardzo pozytywnie oceniają to, czego nauczyli się podczas praktyk. Zgodnie potwierdzają, że wiedza i umiejętności, jakie zdobyli, z całą pewnością przydadzą się w pracy zawodowej i w życiu.

Warto dodać, że zaangażowanie młodzieży w pracę zostało również docenione przez pracowników i właścicieli hotelu, kilku z naszych uczniów już otrzymało propozycję pracy w Grecji. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty Europass, które dają gwarancję, że nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe uznane zostaną przez europejskich pracodawców.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek kształcących wyjazdów za granicę. W następnym roku szkolnym będą realizowane 3-tygodniowe praktyki zawodowe w Grecji dla uczniów klas kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych (15 uczniów oraz nauczyciel), informatyk (15 uczniów oraz nauczyciel), i technik żywienia i usług gastronomicznych (15 uczniów oraz nauczyciel). Dwie pierwsze grupy pojadą na praktyki jesienią, a trzecia grupa na wiosnę.

Wyjazd na praktyki odbędzie się w ramach projektu "Staże zagraniczne dla szkół zawodowych i techników metodą rozwoju regionu", ze środków unijnego programu "Mobilność Edukacyjna Erasmus Plus".

Anna Wiśniewska
30.05.2017

JAK USTRZEC SIĘ PRZED MANDATEM?

Jakie błędy najczęściej popełniają młodzi kierowcy? Kiedy możemy stracić prawo jazdy? Jak reagować na znaki i sygnały wydawane przez kierującego ruchem drogowym? Co zrobić w przypadku awarii pojazdu?

Więcej/Mniej

Na te i wiele innych pytań zadawanych przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie odpowiadali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hrubieszowie: Aspirant sztabowy - Pan Mariusz Klimkowski oraz starszy aspirant - Pan Sławomir Rutkowski, którzy przypominali uczniom II klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej przepisy ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wymienili służby, które mają uprawnienia do kontroli kierowców oraz przybliżyli młodzieży to, jak powinien zachować się kierowca podczas takiej kontroli. Omówili także taryfikator mandatów.

W spotkaniu, które odbyło się 25 maja, wzięli udział uczniowie klas: II ta, II tb, II tc, II td, II te, II a i II b.

Józef Dyniec
30.05.2017

OLIGOFRENOPEDAGOG O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI...

Bardzo często osoba z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną jest dyskryminowana lub też nadal budzi niezdrową ciekawość, a przecież wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia i niewiele nas różni.

Więcej/Mniej

Definicję niepełnosprawności, jej typy i co ważne, utrudnienia, z jakimi mierzy się na co dzień człowiek z niepełnosprawnością, poznawali uczniowie klasy III te, podczas zajęć warsztatowych z oligofrenopedagogiem – Panią Moniką Ścibak, która pracuje w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wychowawczym w Alojzowie.

Młodzież obejrzała ciekawy film, który zestawiał zwykły dzień osoby pełnosprawnej, z problemami dnia codziennego osoby z niepełnosprawnością, a dzięki przygotowanym ćwiczeniom młodzież na własnej skórze mogła przez chwilę ich doświadczyć.

Warto pamiętać, że miarą naszego społeczeństwa jest także stosunek do osób z niepełnosprawnością. Pani Monice dziękujemy za zrealizowanie ciekawych warsztatów.

Daniel Buchowiecki
29.05.2017

ZAWÓD I WYKSZTAŁCENIE DLA ABSOLWENTA GIMNAZJUM!

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018 w następujących typach szkół ponadgimnazjalnych:

Więcej/Mniej
TECHNIKUM
Zawód:
technik informatyk
technik żywienia i usług gastronomicznych
technik mechanik
technik pojazdów samochodowych
technik handlowiec
kelner
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA ( dawniej Zasadnicza Szkoła Zawodowa)
mechanik pojazdów samochodowych
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
kucharz
cukiernik
elektryk
klasa wielozawodowa
ślusarz

DLACZEGO WARTO KSZTAŁCIĆ SIĘ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1?


Różnorodność:
Do wyboru masz 2 typy szkół - TECHNIKUM lub SZKOŁĘ BRANŻOWĄ I STOPNIA (dawniej Zasadnicza Szkoła Zawodowa),w tym - ponad 12 różnych zawodów.

Zawód:
Zdając egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe masz szansę na pracę w wybranym zawodzie na krajowym i europejskich rynkach pracy (np.: kucharz, kelner, informatyk, mechanik, sprzedawca). Pamiętaj, że możesz również kształcić się dalej.

Wykształcenie i zawód:
Wybierając nasze Technikum otrzymujesz 2w1, zdobywasz konkretny zawód, możesz także przystąpić do egzaminu maturalnego, który pozwoli Ci kontynuować naukę na studiach.

Kadra:
Nauczyciele uczący w tej szkole są profesjonalnie przygotowani do zawodu. Podnoszą swoje kwalifikacje przez doskonalenie zewnętrzne i wewnętrzne. Część z nich, to dawni uczniowie tej szkoły. Każdego ucznia traktują indywidualnie. Starają się wychodzić na przeciw jego oczekiwaniom. Na bieżąco rozwiązują problemy młodzieży.

Praktyki i staże:
Bezpośrednie uczestnictwo w procesie produkcyjnym pod okiem nauczycieli umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy i umiejętności manualnych. Uczeń poznaje wszystkie zagadnienia technologiczne i organizacyjne związane z działalnością danego zakładu podczas zajęć praktycznych i praktyk organizowanych w warsztatach szkolnych, u pracodawców, a nawet za granicą! W mijającym roku szkolnym, w ramach projektu "Doświadczenie przede wszystkim – organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów", aż 44 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz 3 nauczycieli - opiekunów wyjechało do New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim w Grecji) na praktykę.

Zajęcia dodatkowe:
Nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów. Przygotowują uczniów do konkursów i olimpiad. Nauczyciele wychowania fizycznego proponują młodzieży dodatkowe, nieodpłatne zajęcia sportowe.

Wychowanie:
Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój uczniów. W szkole zatrudniony jest pedagog, który na bieżąco rozwiązuje problemy uczniów. Zarówno uczeń jak i rodzic może tu skorzystać z konsultacji psychologa.
Nasza szkoła uczy wrażliwości, otwartości na drugiego człowieka, rozwija pasje, przysposabia do samokształcenia, dlatego też funkcjonują w niej:
Szkolny Klub Wolontariatu, Caritas, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Dziennikarskie, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Szkolne Radio School i gazeta internetowa. Zostały one stworzone z myślą o naszych uczniach, którzy mogą doskonalić tu swoją wiedzę i umiejętności.

Ciekawe inicjatywy podejmowane przez szkołę:
Wiele akcji, konkursów i wycieczek to wynik dużego zaangażowania pracujących tu nauczycieli. Inicjatywy te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i środowiska, są dowodem dobrej współpracy ze środowiskiem, a zarazem promocją szkoły.
Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.:
 • "Wokół Wielkanocnej Nadziei", którą corocznie organizuje Szkolny Klub Wolontariatu,
 • Turniej "Młoda Krew Ratuje Życie" organizowany przez Szkolne Koło PCK,
 • szkolne obchody "Światowego Dnia Zapobiegania AIDS",
 • Turniej Motoryzacyjny,
 • Szkolny Konkurs Czytelniczy,
 • Szkolne Konkursy Językowe,
 • Szkolne Warsztaty Artystyczne ( Fotograficzne, Dziennikarskie),
 • kurs Kelner Znakomity.
Szkoła uczestniczy także w wielu akcjach lokalnych i ogólnopolskich np.:
 • Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
 • Sprzątanie świata,
 • Szlachetna paczka.

Nauczyciele wychowania fizycznego organizują również mistrzostwa szkoły w wielu dyscyplinach sportowych (np. piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, szachy).
W ramach wycieczek edukacyjnych młodzież poznaje zabytki i ciekawe miejsca naszego regionu, odwiedza muzea, redakcje i wyższe uczelnie. Wraz z nauczycielami poznaje nowoczesne technologie, fabryki samochodów, centra naukowo - kulturalne w całej Polsce. .

Wyposażenie:
Centrum Informacji Multimedialnej mieszczące się w szkole umożliwia bezpłatne korzystanie z Internetu i zbiorów multimedialnych biblioteki. W wielu salach znajdują się urządzenia multimedialne i dostęp do Internetu.
Sale - językowe, informatyczne i gastronomiczne wyposażone są w profesjonalnie stanowiska pracy zapewniające optymalny rozwój ucznia.
Trzy sale gimnastyczne i sala do ćwiczeń siłowych pozwalają młodzieży rozwijać się fizycznie.

Bezpieczeństwo:
Nad bezpieczeństwem w szkole czuwa pedagog, dyrektor ds. wychowawczych oraz wszyscy nauczyciele pełniący dyżury w czasie przerw. Dodatkowo w placówce funkcjonuje monitoring.


Jesteśmy też na Facebooku
Zapraszamy serdecznie!
Zespół Szkół nr 1
ul. Zamojska 18A
22-500 Hrubieszów
Telefon/fax: (84) 696-33-38
E-mail: zs1_hrubieszow@poczta.onet.pl

Zespół ds. Promocji Szkoły
28.05.2017

PEWNA PANI Z TELEWIZJI...

Niezwykle pracowita, a przy tym życzliwa i otwarta na ludzi. Współtworzyła znane programy dla młodzieży takie jak: "Luz", "Mur" czy "Rower Błażeja". Jest autorką wielu scenariuszy i książki "Pewna Pani z telewizji", Anna Mentlewicz, bo o Niej mowa, odpowiada na pytania ucznia naszej szkoły.

Więcej/Mniej


Od czego zaczęła się Pani przygoda z dziennikarstwem?

Studiowałam matematykę. Na trzecim roku zaczęłam współpracować z radiem studenckim. Wtedy przyszło mi do głowy, że może dziennikarstwo to jest moja droga. Po matematyce studiowałam na podyplomowych studiach dziennikarskich, byłam na roku między innymi z Moniką Olejnik.
Który moment kariery zawodowej wspomina Pani z największą przyjemnością?

Chyba każdy etap. Na pewno początek, kiedy byłam korespondentem telewizji, mieszkałam 5 lat w Toruniu. Potem, kiedy byłam prezenterem, a później autorem programu "Luz". Również potem, gdy tworzyłam program "Mur", czy współtworzyłam "Rower Błażeja", aż zostałam szefem redakcji programów dla dzieci i młodzieży. Następnie przeszłam do publicystyki. Od kiedy byłam wiceszefem Redakcji Publicystyki 1 Programu TVP odpowiadałam za "Politykę przy kawie", "Świat się kręci" i "Sprawę dla reportera". Myślę, że w tym zawodzie nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa.
Gdyby mogła Pani cofnąć czas, to poszłaby Pani inną drogą, czy zostałaby Pani przy tym, co jest?

Nie, ja niczego w życiu nie żałuję. Nigdy nie było mi łatwo, do wszystkiego dochodziłam z naprawdę dużym wysiłkiem. Nawet jeżeli nie wszystko szło, jak bym sobie wyobrażała, to na pewno nie bałam się wysiłku. Poza tym od kilku lat piszę pod pseudonimem dialogi i scenariusze seriali. W Teatrze Polskiego Radia siedem moich sztuk miało premiery. W listopadzie 2016 roku zadebiutowałam powieścią "Pewna Pani z telewizji". Kolejny tom "Zemsta na ekranie" będzie miał swoją premierę w czerwcu.
Zauważyłem, że jest Pani bardzo wszechstronną postacią. Z jednej strony dziennikarstwo, a z drugiej matematyka... Czy jest coś, czego by Pani nie lubiła w swojej pracy?

Jak Pan sobie zdaję sprawę, miejsca pracy tworzą ludzie. Spotkałam wielu bardzo niezwykłych ludzi, ale zdarzały się też małe kreatury. Jak wszędzie ?. Generalnie dziennikarstwo to moja pasja, a telewizja to miejsce, które uwielbiam, mimo, że czasami jest dużo stresów. Chciałabym dalej w niej pracować, nadzorując ciekawe programy albo jeszcze lepiej duże widowiska.
Ma może Pani jeszcze jakieś nie spełnione marzenia związane z pracą zawodową?

U mnie praca zawodowa przeplata się z życiem osobistym. Tak, mam jeszcze wiele planów i marzeń. Chciałabym pracować do śmierci i nigdy nie pójść na emeryturę (śmiech).
Dziękuję za rozmowę!

Rozmawiał: Beniamin Błocian
Szkolne Koło Dziennikarskie
Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
Foto: K. Genczelewski/East News
22.05.2017

DJ GUTEK GRA!

Lubimy i promujemy uczniów z pasją. Dziś prezentujemy jednego z Nich - Mateusza Baka - DJ Gutka, ucznia klasy Ib , który jest początkującym, ale pełnym determinacji DJ-em. Pytamy o to, jak rozpoczęła się Jego przygoda z muzyką oraz o plany z nią związane.

Więcej/Mniej

"Wszystko zaczęło się dzięki absolwentowi naszej szkoły Dawidowi Tarczukowi (DJ ARDI). To On nauczył mnie podstaw, jeśli chodzi o prezentowanie muzyki, pokazał, co oznacza każdy potencjometr na konsoli czy też to, jak robić przejścia. Swoje pierwsze imprezy grałem w szkołach - w Werbkowicach i Sahryniu, później zdarzało się granie w większych, dość znanych clubach naszego województwa. Graniem zajmuję się już od 3 lat. Cieszy mnie, gdy muzyka, którą prezentuję, podoba się, a publiczność dobrze się bawi. Obecnie największą popularnością cieszy się disco polo. Co do planów - chcę się doskonalić i na stałe związać z DJ-ką. Stawiam na rozwój, aktualizuję wiedzę, zamierzam nabyć lepszy sprzęt".

https://www.facebook.com/Dj-Gutek-514652732035216/

Daniel Buchowiecki
21.05.2017

PIÓRKIEM I WĘGLEM...

17 maja minęła 10 rocznica śmierci Wiktora Zina, hrubieszowianina, architekta, profesora Politechniki Krakowskiej, rysownika i gawędziarza, autora znanego cyklu telewizyjnego "Piórkiem i węglem".

Więcej/Mniej

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie uczciła pamięć o swoim Patronie poprzez zorganizowanie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu Gry Miejskiej - Świata Opisanie Wiktora Zina.

Przygotowania do gry sprawiły, że mieliśmy okazję poznać bliżej życie i twórczość Profesora i miejsca w Hrubieszowie z Nim związane.

Pani Bogumiła Dragan-Szkodzińska - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej powitała uczestników i przypomniała zasady rywalizacji, następnie głos zabrał Pan Dariusz Czujkowski - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie. W dalszej części, każda z drużyn, otrzymała wskazówkę, dzięki której dotarła do jednego z czterech miejsc związanych z osobą Wiktora Zina, gdzie z kolei czekały wcale niełatwe pytania. Wyrównana rywalizacja pozwoliła wyłonić zwycięzców. Gratulujemy grupie z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, która zdobyła I miejsce.

Nagrody otrzymali wszyscy, wręczył je Pan Józef Kuropatwa - Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, Pani Barbara Dragan-Szkodzińska - Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej i Pan Szymon Zin - syn słynnego artysty.

Dziękujemy za możliwość udziału w tej ciekawej inicjatywie, która sprawdzała wiedzę, kreatywność, służąc przy tym integracji i dobrej zabawie. Od dziś dużo lepiej znamy Wiktora Zina.

Daniel Buchowiecki
18.05.2017

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Za nami Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Jego organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie, WORD Chełm, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta Hrubieszów i Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

Oto wyniki zmagań w kategorii "szkoła ponadgimnazjalna":

  Rywalizacja grupowa
 • I miejsce - klasa II ta
 • II miejsce - klasa III c
 • III miejsce - klasa III te
  Rywalizacja indywidualna
 • I miejsce - Jakub Raczyński
 • II miejsce - Kacper Skwarek
 • III miejsce - Mateusz Suś

Gratulujemy! Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat hrubieszowski w etapie wojewódzkim.

Nagrody ufundowali: WORD Chełm, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie i Urząd Miasta w Hrubieszowie.

Daniel Buchowiecki/ Foto: Jakub Raczyński
17.05.2017

MŁODZIEŻ W 2. PUŁKU ROZPOZNAWCZYM

12 maja br. uczniowie klasy I b (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz kucharz) a także klasy II td (technik informatyk) uczestniczyli w wycieczce do koszar 2. Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów, którzy w niedługim czasie staną się potencjalnymi kandydatami do służby wojskowej, ze sprzętem, którym posługują się żołnierze oraz tradycjami i historią 2. Pułku Rozpoznawczego.

Na terenie pułku młodzież została powitana przez pełniącego obowiązki Dowódcy - Pana ppłk. Mirosława Biszczata oraz st. sierż. Pana Andrzeja Leśko.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia sprzętu bojowego. Były to m.in.: wozy rozpoznawcze BRDM-2, samochody HMMWV, quady, broń osobista i zespołowa żołnierzy, a także ekwipunek osobisty, będący na wyposażeniu zwiadowców. Następnie zwiedzała Salę Tradycji. Pani Marika Kasprzyk zapoznała grupę z historią 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Na zakończenie wycieczki uczniowie mieli możliwość obejrzenia spadochroniarni. Tutaj, st. chor. Krzysztof Mołczan zapoznał młodzież ze sprzętem spadochronowym wykorzystywanym do szkoleń i realizacji zadań przez żołnierzy. Wszyscy mieli możliwość przymierzenia ekwipunku skoczków spadochronowych. Młodzież mogła także zadawać pytania związane z wykonywaniem skoków spadochronowych.

Organizatorami wycieczki były: Alicja Ryszkiewicz, Magdalena Jędruszczak, Ewa Szeweńko i Aneta Dąbrowska.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i cenne informacje przekazane młodzieży Dowódcy 2. Pułku Rozpoznawczego Panu ppłk. Mirosławowi Biszczatowi.

Magdalena Jędruszczak
14.05.2017

UROCZYSTA GALA XIV EDYCJI KONKURSU "WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI"

26 kwietnia br. w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei".

Więcej/Mniej


Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Wśród nich byli: Pani Agnieszka Skubis-Rafalska - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w  Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim reprezentująca Pana Przemysława Czarnka - Wojewodę Lubelskiego, Pan Dariusz Czujkowski - Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie reprezentujący Starostę Powiatu Hrubieszowskiego - Pana Józefa Kuropatwę, Pan Tomasz Zając - Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Pan Janusz Jędrzejewski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Hrubieszów, Pani Emila Feliksiak - Dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury, Pani Elżbieta Lebiedowicz - Kierownik MOPS w Hrubieszowie, Pani Anna Nowosad - terapeuta z SDS w zastępstwie Pani Haliny Bogatko - Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie, Pani Zuzanna Korycka - Kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Hrubieszowie, Pani Jolanta Laskowska - zastępca kierownika MOPS w Hrubieszowie, Pan Marek Kozielewicz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz Dyrektorzy szkół, przedszkoli, warsztatów terapii zajęciowej i innych instytucji z naszego powiatu, Prezesi Stowarzyszeń, Przewodniczący Kół Gospodyń Wiejskich i Sołectw z Gminy Hrubieszów, nauczyciele, opiekunowie i ci najważniejsi - laureaci konkursu.

Pan Marek Kozielewicz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie w imieniu opiekunów i wolontariuszy Szkolnego Klub Wolontariatu i   Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wręczył podziękowania za  aktywną współpracę, zaangażowanie, profesjonalizm i wsparcie XIV edycji akcji "Wokół Wielkanocnej Nadziei" - Panu Sławomirowi Zawiślakowi - Posłowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Przemysławowi Czarnkowi - Wojewodzie Lubelskiemu, Pani Agnieszce Skubis-Rafalskiej - Zastępcy Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Panu Sławomirowi Sosnowskiemu - Marszałkowi Województwa Lubelskiego, Panu Józefowi Kuropatwie - Staroście Hrubieszowskiemu, Panu Tomaszowi Zającowi - Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa, Panu Janowi Mołodeckiemu - Wójtowi Gminy Hrubieszów, Pani Elżbiecie Lebiodowicz - Kierownikowi MOPS w Hrubieszowie, Pani Emilii Feliksiak - Dyrektorowi Hrubieszowskiego Domu Kultury, Pani Halinie Bogatko - Kierownikowi SDS Hrubieszowie, Pani Zuzannie Koryckiej - Kierownikowi Rejonowego Oddziału PCK w Hrubieszowie.

Pani Agnieszka Skubis–Rafalska - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim i Pan Tomasz Zając - Burmistrz Miasta Hrubieszowa podziękowali za udział laureatom i instytucjom oraz pogratulowali tak owocnego przedsięwzięcia organizatorom.

Zaproszeni goście wręczyli dyplomy i nagrody laureatom XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei".

Kategoria I - Przedszkolaki
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Hubert Flis - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
 • II miejsce - Gabriel Litwin - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Zuzanna Zawadzka – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Karina Nieradko - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Oliwia Dudek – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Karina Moczarska - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Tyberiusz Jędruszczak - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Wiktoria Jarmusz - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Jańczuk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce – Róża Bartecka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Świętoniewska - Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Bernard Margol - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce – Radosław Hejna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble
 • III miejsce - Norbert Kozak - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Husynnem
 • III miejsce - Hanna Hukowska - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
Kategoria II - Uczniowie Szkoły Podstawowej - klasy I-III

  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Maciej Ulanicki - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Maja Kostecka - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Aleksandra Załuska - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Gabriel Baryła - Zespół Szkół w Kryłowie,
 • II miejsce - Maja Dąbek - Szkoła Podstawowa. w Nieledwi
 • III miejsce - Piotr Stepaniuk - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Milena Mamełko – Świetlica Wiejska w Teptiukowie
 • II miejsce - Mikołaj Węgorek - Zespół Szkół w Kryłowie
 • III miejsce - Krzysztof Staruch - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anita Siudak - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Adam Wróblewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Amelia Pawlos - Zespół Szkół w Kryłowie
Kategoria III - Szkoła Podstawowa - klasy IV-VI
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Jakub Szymaszek - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Weronika Guzik – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach
 • II miejsce - Agata Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • III miejsce - Aleksandra Niedźwiedź - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Zuzanna Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • II miejsce - Łukasz Ziółkowski - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Julia Duda - Szkoła Podstawowa w Sahryniu
 • III miejsce - Jakub Piróg - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Natalia Antoniak - Szkoła Podstawowa w Stefankowicach
 • II miejsce - Zuzanna Stecko - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce – Uczniowie klasy IV - praca zbiorowa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Katarzyna Wojtak i Zuzanna Piszka - Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Natalia Kozioł - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce - Kacper Greniuk - PZPSW w Hrubieszowie
 • II miejsce – Weronika Talarek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
 • III miejsce - Karol Jantas - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
 • III miejsce - Igor Nowosad - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
Kategoria IV – uczniowie Gimnazjum
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Weronika Drzygało - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Klaudia Zdunek - Gminne Gimnazjum w Kozodawach
 • III miejsce – Bartosz Maciuk - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Bartłomiej Brzozowski- Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Oliwia Pietryna - Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce – Agata Kurzepa - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Joanna Rędzia - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Agnieszka Bieńko - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
 • III miejsce - Adam Opszyński - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Dominika Kicia - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • I miejsce - Aleksandra Kutera - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Angelika Dziedzic - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Zinkiewicz Aleksandra - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Kajetan Caboń - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Julia Bazan - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
Kategoria V - uczniowie szkoły średniej
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Anita Prus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Karolina Terebus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Ewa Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Eliza Reszet - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Artur Ryszkiewicz - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Grzegorz Mech - PZPSW w Hrubieszowie
 • III miejsce - Szymon Ufnal - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Patrycja Dębczak - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Mateusz Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
 • III miejsce - Paulina Kusztykiewicz - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Oliwia Kuśmirek - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Patrycja Bobrowska - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Paulina Pańko - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
Kategoria VI - Osoby Dorosłe
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Aneta Bulińska - Świetlica Wiejska w Nowosiółkach
 • II miejsce - Anna Kasprzak - KGW w Świerszczowie
 • III miejsce - Wiesława Martyniuk - Nieledew
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Maria Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
 • II miejsce - Anna Wróbel – Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
 • III miejsce - Jadwiga Żmura - KGW w Teptiukowie
 • III miejsce –Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie - praca zbiorowa
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Marcin Ważny - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie
 • II miejsce - Teresa Brzozowska - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonii
 • III miejsce - Honorata Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Szady - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie
 • II miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Alojzowie - praca zbiorowa
 • III miejsce - Marta Smyk - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie

Nagrody XIV edycji Konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei" ufundowali: Pan Sławomir Zawiślak - Poseł Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski, Pani Agnieszka Skubis-Rafalska - Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Pan Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Pan Józef Kuropatwa - Starosta Hrubieszowski, Pan Tomasz Zając - Burmistrz Miasta Hrubieszowa. Laureaci otrzymali również gadżety promocyjne Gminy Hrubieszów, które przekazał Pan Jan Mołodecki - Wójt Gminy Hrubieszów. Naszą uroczystość uświetnił występ artystyczny Konrada Kupca z klasy Itd (technik informatyk).

Wręczono również podziękowania instytucjom biorącym udział w akcji i wspierającym ją. Dla wszystkich zebranych w Hrubieszowskim Domu Kultury na uroczystości uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie pod opieką nauczycieli - Pań: Ewy Szeweńko, Justyny Chwedczuk, Moniki Ciesielczuk i Joanny Wawrzaszek przygotowali poczęstunek ufundowany przez Pana Marka Kozielewicza - Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas za pomoc w organizacji gali. Szczególnie dziękujemy Pani Emilii Feliksiak za udostępnienie sceny widowiskowej oraz pracownikom Hrubieszowskiego Domu Kultury za pomoc w organizacji.

W imieniu organizatorów XIV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei" - Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Polskiego Czerwonego Krzyża - Oddział Rejonowy w Hrubieszowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie i Hrubieszowskiego Domu Kultury dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, sponsorom i tym, którzy wsparli akcję, zakupując prace konkursowe podczas kiermaszów. Warto przywołać tu słowa ks. Mieczysława Malińskiego: "Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka".

A już za rok zapraszamy do udziału w XV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei".

Koordynator akcji - Beata Tomaszczuk
10.05.2017

DZIEWCZYNA NA MEDAL!

Natalia Bobrowska jest uczennicą I klasy technikum Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
Mimo młodego wieku i niewielkiej wagi wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski. Jako 15-latka dostała powołanie do kadry narodowej i wystartowała na Mistrzostwach Europy do lat 15, zajmując 6 miejsce. W Jej dążeniu do sukcesu i rozwoju ważne miejsce zajmuje mama, która przywozi Ją na treningi, jeździ na zawody i motywuje. Natalka jest wrażliwą osobą, podczas treningów pomaga mniej doświadczonym koleżankom i kolegom, aktywnie uczestniczy w życiu sekcji i szkoły. Na treningach jest skupiona, wychodzi z inicjatywą dodatkowych ćwiczeń. Natalka jest w pełni ukształtowanym sportowcem, dążącym do wyznaczonych celów. Jest stypendystką Starosty Hrubieszowskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięcia sportowe - mówi z dumą Jej trener - Andrzej Greszeta.

Więcej/Mniej


Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Moje pierwsze spotkanie z ciężarami miało miejsce jeszcze w szkole podstawowej. Dużo słyszałam o osiągnięciach zawodników Unii Hrubieszów. Zaczęłam interesować się tego typu sportami. W ostatniej klasie szkoły podstawowej postanowiłam, że przejdę się na siłownię i zobaczę "na żywo" jak wygląda trening ciężarów. W ten sam dzień trener - Pan Andrzej Greszeta zaproponował mi ćwiczenie na szkolnej siłowni. Trudno było sobie to wtedy wyobrazić. Miałam 12 lat i ważyłam niecałe 30 kg. Moi rodzice po rozmowie z trenerami zgodzili się, abym przychodziła na treningi i ćwiczyła na bardzo malutkich ciężarach - dla zdrowia. Pomimo tego, że byłam najmłodsza i najmniejsza na siłowni, nie zraziłam się do ćwiczenia. Trenerzy uczyli mnie techniki związanej z podnoszeniem ciężarów. Zawsze była tam bardzo miła atmosfera. Po dłuższym czasie systematycznego trenowania miałam coraz lepszą technikę i byłam zdolna podnieść większy ciężar. Wtedy, przy wadze 30 kg było to może 40 kg w dwuboju. Po roku ćwiczeń pojechałam na moje pierwsze Mistrzostwa Polski. Był to dla mnie ogromny przełom. Byłam najmłodszą i najlżejszą zawodniczką. Startowałam wtedy w grupie do lat 15 w kategorii do 44 kg. Miałam 13 lat i ważyłam 35 kg. Zajęłam wtedy 4 miejsce na 8 dziewczynek.

Czym dla Ciebie jest sport? Czego Cię uczy?

Sport jest dla mnie czymś bardzo ważnym. Zajmuje znaczące miejsce w moim życiu. Przez 6 lat regularnych treningów spędzonych na siłowni nauczył mnie tego, że nigdy nie wolno się poddawać. Wiem, że tylko dzięki wytrwałości i systematyczności można osiągnąć sukces.

A Twoje największe osiągnięcia? Z czego jesteś najbardziej dumna?

Przez całą moją karierę zdobyłam dużo medali, ale najbardziej dumna jestem z medali Mistrzostw Polski. Zdobyłam brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 15, Mistrzostwo Polski do lat 15, byłam wicemistrzynią Polski do lat 17 i brałam udział w Mistrzostwach Polski LZS do lat 15 i 17. Jestem też bardzo dumna z 6 miejsca do lat 15 i 17 na Mistrzostwach Europy. Osiągnięć jest dużo więcej, ale właśnie z tych jestem wyjątkowo dumna.

Czy Twoim zdaniem ten sport jest bezpieczny? Czy nadmierny wysiłek nie wpływa negatywnie na organizm?

Moim zdaniem podnoszenie ciężarów jest bezpiecznym sportem, aczkolwiek musi być wykonywany pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej, a ja mogę na taką liczyć. Moimi trenerami są Panowie: Andrzej Greszeta, Leszek Tarnawski oraz Antoni Czerniak.

Kto ze świata sportu i dlaczego imponuje Ci?

Imponuje mi Ewa Mizdal, która też była uczennicą tej szkoły i zdobyła medal Mistrzostw Europy. Była też wielokrotną Mistrzynią Polski.

Czy z podnoszeniem ciężarów łączysz swoją przyszłość?

Jeśli tylko wszystko pójdzie po mojej myśli, to chcę, po ukończeniu technikum pójść na AWF i zajmować się dalej tym sportem.

Życzę zatem powodzenia i wytrwałości!

Rozmawiał: D. Buchowiecki
06.05.2017

ŻYCIE JEST ZA KRÓTKIE, BY CZEKAĆ, AŻ KTOŚ ZROBI COŚ ZA MNIE...

Dziś kolejny wywiad, którego bohaterem jest Wojciech Kowalczyk - człowiek w pewnym sensie niezwykły... Dodajmy, że autorami materiałów są uczniowie naszej szkoły.

Więcej/Mniej

Z tą hrubieszowską biblioteką wyróżniającą się dużym, specjalistycznym księgozbiorem naukowym współpracujemy od wielu lat.

Rdzeniowy zanik mięśni SMA (ang. Spinal Muscular Atrophy) to rzadka choroba o podłożu genetycznym, której istotą jest osłabienie i stopniowy zanik mięśni. Proces ten jest spowodowany obumieraniem neuronów ruchowych, które znajdują się w przednich rogach rdzenia kręgowego, odpowiadających za pracę mięśni. W Polsce SMA występuje z częstością 1 na 5000–7000 urodzeń

Z SMA boryka się Wojciech Kowalczyk, bohater mojego reportażu. Mimo tak ciężkiej choroby, codziennie walczy i nigdy się nie poddaje. Wierzy, że pozytywne myślenie ma ogromny sens. Jego największą pasją jest muzyka. Właśnie śpiewanie jest dla niego metodą rehabilitacji, poprawia wydolność płuc. Choroba najczęściej kojarzy się nam z bólem i cierpieniem oraz szeregiem ograniczeń. To utrwalony w ludzkiej świadomości stereotyp. Tymczasem Wojtek którego miałem zaszczyt poznać, zmienił moje postrzeganie osób, które borykają się m.in. niepełnosprawnością ruchową. Mój bohater promienieje dobrem i optymizmem, czego mam nadzieję i Państwo doświadczą. Z SMA boryka się Wojciech Kowalczyk, bohater mojego reportażu. Mimo tak ciężkiej choroby, codziennie walczy i nigdy się nie poddaje. Wierzy, że pozytywne myślenie ma ogromny sens. Jego największą pasją jest muzyka. Właśnie śpiewanie jest dla niego metodą rehabilitacji, poprawia wydolność płuc. Choroba najczęściej kojarzy się nam z bólem i cierpieniem oraz szeregiem ograniczeń. To utrwalony w ludzkiej świadomości stereotyp. Tymczasem Wojtek którego miałem zaszczyt poznać, zmienił moje postrzeganie osób, które borykają się m.in. niepełnosprawnością ruchową. Mój bohater promienieje dobrem i optymizmem, czego mam nadzieję i Państwo doświadczą.

Jakimi wartościami kierujesz się w życiu ?

Kieruję się wartościami takimi jak: miłość, przyjaźń, no i niezłomną, szaloną nadzieją na lepsze jutro. Uważam, że pozytywne wartości uskrzydlają, dają moc. Są inspiracją do zmiany rzeczywistości.

Zmiany rzeczywistości? To znaczy?

Czasem wystarczy proste rozwiązanie, by zmienić swoje życie lub życie innych ludzi. Pierwszym moim sukcesem było doprowadzenie do wybudowania rampy do Szkoły Podstawowej nr 3 do której uczęszczałem. Już w 2001 roku zrobiłem wszystko, by być wśród przyjaciół i rówieśników i udało się. Od dawna jestem działaczem - społecznikiem. Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Ograniczenia są tylko w głowie, a wystarczy tylko pomysł.

Czyli wystarczy tylko chcieć i możemy zrobić wszystko nie tylko dla siebie, ale też i dla drugiej osoby. Wspaniała rzecz...

Tak...

Co sprawia Ci największe problemy w życiu i w relacjach międzyludzkich?

Teraz zamierzam wybudować windę siatkową na basenie. A problemy są po to, by je pokonywać Jeszcze nie wiesz, że ludzie nazywają mnie "Wojtek szalenie pozytywny". Spotkanie z drugim człowiekiem i rozmowa - taka jak teraz - to coś pięknego. Właśnie dlatego warto żyć.

Zawsze jesteś uśmiechnięty?

Zaskoczę Cię, uśmiech, nawet gdy coś boli, jest wartością, bo wzmacnia. Trzeba mieć odwagę, by takim być, czasem nawet wbrew światu, nie poddawać się...

Przeglądając Twój profil na Facebooku można zauważyć to, że nieustannie działasz na rzecz innych osób...

Jestem aktywny, ale to dopiero początek. Roznosi mnie energia. Jestem szczęśliwy, bo kolejne dzieci SMA w Polsce dostają w Centrum Zdrowia Dziecka lek wpływający na geny, ratujący ich życie. Za działania na rzecz leczenia osób chorych na SMA wręczono mi tydzień temu Order "Przyjaciel Niepełnosprawnych". Jest to dla mnie zaszczyt, być uhonorowanym obok kawalera Orderu - Andrzeja Bochacza, mistrza polskiego witrażu i twórcy portalu www.polskiemuzy.pl Będzie to dla mnie zobowiązaniem do dalszych działań na rzecz leczenia wszystkich chorych na SMA w Polsce, bez względu na wiek, w tym osób dorosłych i innych osób niepełnosprawnych. Na sali było wielu znakomitych gości, a w Kapitule zasiadał m.in. aktor Artur Żmijewski.

Jakich ludzi cenisz ?

Cenię moich przyjaciół, rodzinę, ale nie tylko...Każdy człowiek ma w sobie potencjał, a ja lubię słuchać ludzi, poszerzać swoje horyzonty. Mogę wyrobić wtedy sobie własną opinię na dany temat. Tacy ludzie, jak Jan Paweł II, Nick Vujicic czy Steve Jobs są dla mnie inspiracją.

Wkładasz dużo serca w to, co robisz. Mało jest takich ludzi, którzy dają swój czas innemu człowiekowi...

Życie jest za krótkie, by czekać, aż ktoś zrobi coś za mnie. Trzeba z pewnej perspektywy spojrzeć na swoje możliwości, bo każdy je ma, nawet w trudnych warunkach, mając śmiertelną chorobę. Powinien dążyć do tego, aby spełniać marzenia...

Co jeszcze lubisz robić?

Kocham śpiewać. Najbardziej rocka, r&b i bluesa. Śpiewanie daje mi również poczucie wolności. Poznałem Afromental i wielu innych artystów takich jak: Margaret, Cleo, Natalię Szroeder, Mateusza Ziółko i Oni dali mi wskazówki co do śpiewania. Uwielbiam też pisać wiersze. Lubię też zwiedzać zabytki.

Sam piszesz utwory, które śpiewasz?

Zacząłem pisać własne teksty i zamierzam je nagrać. Nie mam czasu na nudę. W lipcu 2015 zostałem też finalistą Ogólnopolskiego Konkursu „Europa To My” dotyczącego tematyki Funduszy Europejskich, który był organizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury, TVP i Radio ZET. Wysłałem projekt zawierający obraz zmian, jakie zaszły w Legionowie. Zgłoszono ponad 900 projektów, znalazłem się w pierwszej finałowej dwudziestce. W TVP1 został wyemitowany program na żywo. Oprowadzałem telewidzów po inwestycjach zrealizowanych z udziałem funduszy europejskich w Legionowie.

Jakie są Twoje marzenia?

Marzę o własnej rodzinie, miłości, spełnieniu, podróży do Rzymu i otrzymaniu leku, w tym roku, na SMA, bo taki lek już istnieje. On dosłownie mnie poruszy. To dopiero będzie szaleństwo!

Podziwiam Cię, jesteś na pewno wzorem dla wielu młodych ludzi.

Wolę być skromny, nie wywyższać się, bo wtedy dalej zajdę.

Życzę Ci wszystkiego dobrego! Obyś nigdy się nie poddawał w tym, co robisz.

To było dla mnie przyjemnością. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich czytelników.

Autor wywiadu: Kacper Sochan
Szkolne Koło Dziennikarskie
05.05.2017

PRAKTYKI W SŁONECZNEJ GRECJI

Kolejny tydzień praktyk i kolejny tydzień pracy. A po niej niej, zależnie od pogody - gra terenowa polegającą na wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach (skok w dal, rzut piłką do tarczy, nagranie wypowiedzi Greka w języku polskim "pozdrowienia z Grecji"), wypoczynek na plaży lub basenie. Kierownik sali - pan Sakis, chwali grupę kelnerek, doceniając zaangażowanie młodzieży i chęć zdobywania umiejętności kelnerskich. Podobnie mówi o pracy naszej grupy szef kuchni - relacjonuje jeden z uczestników. Niedziela to kolejny dzień poznawania Grecji. Wybieramy się na wycieczkę - rejs statkiem na wyspę Skiathos. Spacerujemy malowniczymi uliczkami. To tu kręcono film "Mama Mia!", potem poznajemy Koukounaries - plażę z tzw. złotym piaskiem, następnie kąpiel w morzu i wspaniała zabawa oraz nauka tańca sirtaki, znanego u nas jako zorba.

Więcej/Mniej

Poniedziałek - 1 maja jest dniem wolnym od zajęć praktycznych. W Grecji to wielkie święto. Dowiedzieliśmy się, że jest to dzień zwany "Dniem łapania maja i zrywania kwiatów valeriana", wszędzie wielkie grillowanie, samochody przyozdobione są bukietami i wiankami z polnych kwiatów.

Trochę zazdrościmy, tego słońca zwłaszcza, licznej grupie uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przebywającej w New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim w Grecji), gdzie odbywają praktykę zawodową.

Daniel Buchowiecki
02.05.2017

PRAKTYKI W RAMACH "DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI"

60 uczniów naszej szkoły mogło na własnej skórze przekonać się, na czym polega praca na wybranym przez siebie stanowisku i tym samym zdobyć cenne doświadczenie. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości".

Więcej/Mniej

26 kwietnia br. 60 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wzięło udział w 14. edycji programu "Dzień Przedsiębiorczości", którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Uczniowie odbywając jednodniowe praktyki w wybranych przez siebie firmach, mogli przekonać się jak wygląda zwykły dzień w konkretnej firmie, poznali specyfikę pracy na wybranych przez siebie stanowiskach, wykonywali proste zadania, typowe dla danego zawodu pod opieką konsultanta.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować instytucjom, właścicielom firm z Hrubieszowa i ich pracownikom za życzliwe przyjęcie, miłą atmosferę i okazaną cierpliwość w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy zatem:

 • Pani Wioletcie Kuźniarskiej - Naczelnikowi Urzędu Skarbowego oraz panu Jerzemu Tudrynowi,
 • Pani Katarzynie Dubickiej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,
 • Pani Elżbiecie Raczyńskiej ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani",
 • Pani Aleksandrze Różańskiej z Biura Usług Geodezyjnych GEO - POMIAR,
 • Pani Emilii Feliksiak - Dyrektorowi Hrubieszowskiego Domu Kultury,
 • Panu Waldemarowi Łyszczakowi z PGE S.A. Dystrybucja S.A. - Oddział Zamość,
 • Panom: Mariuszowi Soi, Januszowi Rezlerowi, Grzegorzowi Szelągowi - właścicielom restauracji "Cytro - Staropolska" oraz pracownikom restauracji Paniom: Dorocie Hendzel, Sylwii Nowaczewskiej, Beacie Wlizło oraz Panu Leszkowi Tarasiukowi,
 • Panu Zbigniewowi Sławińskiemu - właścicielowi Firmy SŁAWEX, PSB Mrówka oraz pracownikom firmy: Pani Bożenie Urbaniak oraz Panom Pawłowi Żaroffe i Mariuszowi Nowosadowi,
 • Panu Dariuszowi Zającowi - właścicielowi Kawiarni "Kalina" oraz pracownikom kawiarni: Paniom Dorocie Hordyj, Iwonie Pańko oraz Sylwii Hordyj,
 • Panu Wiesławowi Furmankowi - właścicielowi firmy Handel – Usługi oraz Pani Bożenie Kowal,
 • Firmie HR PROFIT Sp. z o.o. Sp. k, "Prymus – AGD "i pracownikom: Paniom Justynie Kuli, Justynie Tuckiej oraz Marcie Kot,
 • Panu Dariuszowi Nowakowi - właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowej "NOWAX", Restauracji "Szalom",
 • Panu Janowi Zaprzale – właścicielowi firmy Zaprzała P. M. Autohandel - Usługa,
 • Panu Jarosławowi Koszernemu - właścicielowi Księgarni,
 • Pani Dorocie Sawickiej - właścicielce firmy "Usługi gastronomiczne - House Bar",
 • Panu Łukaszowi Kusiakowi - właścicielowi firmy Sprzedaż Hurtowa i Detaliczna,
 • Pani Justynie Tywoniuk - właścicielce Firmy Handlowo - Usługowej "Komórka" oraz Pensjonatu & Restauracji "Magistrat",
 • Pani Ewie Pitus właścicielce Kawiarni Czekoladka,
 • Panu Jarosławowi Sajkiewiczowi z firmy Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k

W obchodach "Dnia Przedsiębiorczości" uczestniczyły również firmy i instytucje spoza Hrubieszowa. Za współpracę dziękujemy:

 • Panu Mirosławowi Kamieniowi z Zespołu Szkół w Horodle,
 • Pani Zofii Kowalskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzeszczanach,
 • Pani Halinie Kielar z Publicznego Gimnazjum w Hulczu,
 • Panu Grzegorzowi Hunkiewiczowi – właścicielowi firmy "Transway" Usługi Przewozowe w Poraju,
 • Panu Jerzemu Zimonowi - właścicielowi Delikatesów Centrum w Werbkowicach,
 • Pani Małgorzacie Matysiak – właścicielce Salonu Fryzjerskiego w Mirczu,
 • Panu Waldemarowi Matraszkowi – właścicielowi firmy Usługi Budowlane w Szychowicach,
 • Pani Bożenie Nieczyporowskiej – właścicielce Sklepu Spożywczo - Przemysłowego w Łuszkowie.

Szkolną koordynatorką programu "Dzień Przedsiębiorczości" była Joanna Wawrzaszek, a osobami wspierającymi szkolną inicjatywę: Urszula Grądz i Ewa Krasińska.

Joanna Wawrzaszek
30.04.2017

SZCZĘŚLIWEJ DROGI... - POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS MATURALNYCH

Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie odebrali świadectwa. W piątek zakończyli Oni rok szkolny. Tego dnia w szkole było wiele wzruszeń i wspomnień.

Więcej/Mniej

28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. W tym dniu pożegnaliśmy 117 uczniów Technikum i Liceum dla Dorosłych. Przemówienie wygłosił Dyrektor – Pan Marek Kozielewicz, który złożył też kończącym szkołę życzenia. Wyrazy uznania dla pracy pedagogów przekazała również Pani Elżbieta Raczyńska – wiceprzewodnicząca zarządu Rady Rodziców. Głos zabrała także Ewelina Ciucka – przedstawicielka maturzystów, która podziękowała Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud za trud włożony w edukację i wychowanie.

Wielu uczniom wręczono dyplomy i nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, aktywną działalność w agendach szkolnych, pracę na rzecz drugiego człowieka oraz dobre wyniki osiągane w sporcie.

Przekazane zostały także listy gratulacyjne dla Rodziców, w których wyrażany jest szczególny szacunek za wzorowe wychowywanie reprezentantów młodego pokolenia. Uroczystości asystował poczet sztandarowy naszej szkoły, którym opiekuje się Barbara Pilarczyk.

Część artystyczną, która to w sposób żartobliwy prezentowała szkolne życie i dylematy uczniowskie zaprezentowały: Paulina Lawińska, Martyna Paluch, Natalia Bobrowska z klasy Itb, a wokalnie wsparły je: Kinga Kwiatkowska z klasy Ib oraz Kamila Łazorczyk, Dominika Rębacz i Anna Michalczewska z klasy Itb przygotowani przez: Annę Olko i Daniela Buchowieckiego.
O dekorację zadbały: Zofia Szwiec, Anna Sioma-Krempla i Joanna Błaszczuk. Oprawą muzyczną zajął się Adrian Kulas z klasy IIa i Krzysztof Mazur – opiekun Szkolnego Radia.

Przygotowaniem sali do uroczystości zajęła się Katarzyna Skawińska.

Raz jeszcze, wszystkim naszym absolwentom życzymy wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i osobistym.

***
Cztery lata tu chodziłeś
Wykształcenie i wiedzę zdobyłeś
Nauczyciele...
Im tak naprawdę zawdzięczasz tak wiele
Dziś kończy się szkolne wędrowanie
Za chwilę absolwentem dobrej szkoły się staniesz
Pamiętaj o Tych, którzy tu byli
Pracowali z Tobą, wspomagali, uczyli
Zły to ptak, co własne gniazdo kala
Niech zamiast polskiego hejtu
Będzie dobrych wspomnień fala
Idź swoją drogą
Niech nikt przez Ciebie nie płacze
Studiuj, pracuj
Mądrze korzystaj z życia
Nie warto inaczej...
Życzymy powodzenia na maturze!

Daniel Buchowiecki
30.04.2017

PEDAGOGICZNA DLA WSZYSTKICH...

Jakie katalogi znajdują się w bibliotece? Jak zamawiać książki on-line? Odpowiedzi m.in. na te pytania znają już uczniowie klasy Itc, którzy 27 kwietnia br. uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie przeprowadzonych przez Panią Joannę Raczyńską – nauczyciela bibliotekarza.

Więcej/Mniej

Z tą hrubieszowską biblioteką wyróżniającą się dużym, specjalistycznym księgozbiorem naukowym współpracujemy od wielu lat.

Już od dawna biblioteka jest nie tylko miejscem w którym można wypożyczyć książki czy skorzystać z czytelni, ale też inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych i różnorodnych warsztatów, w których również uczestniczymy.

Daniel Buchowiecki
29.04.2017

ZAGŁOSUJ NA NATALIĘ I KLAUDIĘ!

Dwie uczennice naszej szkoły - Natalia Frąckiewicz i Ewelina Ciucka mają szansę na tytuł "Miss Skafandra". Zwycięży dziewczyna, która zbierze najwięcej polubień pod swoim zdjęciem.

Więcej/Mniej
Głosujcie!
Natalia
Ewelina

Redakcja
28.04.2017

FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU NA TEMAT RODZINY

Rodzina - to tu
Gdzie znajdziesz wsparcie przy rodzinnym stole
Pełnym tradycji i dobrego smaku
Więcej/Mniej
Rodzina - to tu
Gdzie kuchnia sercem domu 
Łóżko zawsze przykryte kołdrą matczynej miłości 
Rodzina
Gdzie święta liczą się podwójnie 
Radość nabiera mocy 
A gorycz porażki 
Traci swoją moc
Dobrze ją mieć
Tę starą nić 
Silniejszą z biegiem lat 
Po której zawsze można 
Trafić do domu 


Wioleta Mazurek


Rodzina jako podstawowa grupa społeczna zaspokaja potrzeby bytowe i emocjonalne, wychowuje i uczy wartości. To właśnie rodzina stała się tematem Szkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego "Rodzina, tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy...".

Warto dodać, że właśnie dziś obchodzony jest Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, który podkreśla z jakimi problemami boryka się rodzina.

Oto wyniki konkursu:
  Kategoria Praca literacka:
 1. I miejsce - Wioleta Mazurek - klasa III LO dla Dorosłych
 2. II miejsce - Magdalena Matraszek - IVtb
 3. III miejsce - Olga Foks - IVte
 4. Wyróżnienie:
 5. Cezary Bilik – klasa IVte
  Kategoria Plakat
 1. I miejsce – Magda Konopka - IVtb
 2. II miejsce - Dominik Halista - IVtd
 3. III miejsce - Edyta Ufnal - IVte
 4. Wyróżnienia:
 5. Małgorzata Wypchła – klasa - IVte
 6. Dominika Jeczeń – klasa IVtb
 7. Adrian Flaks – klasa IVtd
 8. Konrad Kutera – klasa IVte

25 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon wręczył wicedyrektor – Pan Zbigniew Petruczynik.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Wychowawców Klasowych.

Daniel Buchowiecki
27.04.2017

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie ogłasza przetarg dotyczący sprzedaży samochodów służbowych.

Więcej/Mniej
Sprzedaży podlegają:
 1. 1. Samochód osobowy marki Fiat Seincento
  Rok produkcji: 1999.
  Nr rejestracyjny: LHR 2C28
  Przebieg: 132 200 km
  OC ważne do 05.05.2018 r.
  Badanie techniczne ważne do 04.11.2017 r.
  Cena wywoławcza (brutto): 1500 zł
 2.  
 3. 2. Samochód osobowy marki Renault Thalia
  Rok produkcji: 2008
  Nr rejestracyjny: LHR 8Y44
  Przebieg: 149420 km
  OC ważne do 06.05.2018 r.
  Badanie techniczne ważne do 12.05.2018 r.
  Cena wywoławcza (brutto): 8 000 zł
 4.  
 5. 3. Samochód ciężarowy marki Polonez Truck
  Rok produkcji: 1999
  Nr rejestracyjny: LHR 07066
  Przebieg: 72186 km
  OC ważne do 20.09.2017 r.
  Badanie techniczne ważne do 27.09.2017 r.
  Cena wywoławcza (brutto): 1500 zł

Oględziny oraz informacje o ww. pojazdach udzielane będą w dniach od 04.05.2017 r. do 16.05.2017 r. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:30 w Warsztatach Szkolnych przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, ul. Zamojska 18 a.

Data przetargu: 17.05.2017 r. godzina 9:00 w budynku "C" w Warsztatach Szkolnych, ul. Zamojska 18 a.

Jeżeli ww. pojazdy nie znajdą kupców w wyniku pierwszego przetargu, drugi przetarg odbędzie się w dniu 19.05.2017 r. o godzinie 9:00 w budynku "C" w Warsztatach Szkolnych, ul. Zamojska 18 a.

Uczestnicy przetargu zobowiązani są wpłacić wadium w wysokości 3% ceny wywoławczej pojazdu w dniu przeprowadzenia przetargu do godziny 8.30.

ZS nr 1
25.04.2017

UCZĄ SIĘ I RELAKSUJĄ W GRECJI

44 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przebywa w New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim w Grecji), gdzie odbywają praktykę zawodową.

Więcej/Mniej

Uczniowie klas branży gastronomicznej poznają zasady obsługi kelnerskiej i hotelowej, specyfikę pracy kucharza i recepcjonisty. W czasie wolnym udają się wycieczki, które sprzyjają relaksowi.

Warunki w hotelu są bardzo dobre. Do naszej dyspozycji jest basen. Do plaży mamy tylko 100 metrów, niedaleko jest wiele zabytków, a pogoda nam sprzyja – relacjonuje jeden z uczestników wyjazdu. W niedzielę odwiedziliśmy pracownię wyrobu ikon, piękne Klasztory Meteory, a wieczorem poznawaliśmy zorbę, czyli tradycyjny grecki taniec – dodaje.

Nauka połączona z odpoczynkiem, w tak pięknym miejscu, to chyba idealne rozwiązanie, którego – zwłaszcza z powodu niesprzyjającej aury w Polsce - zazdrościmy naszej grupie.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wspaniałych wrażeń!

Daniel Buchowiecki/Foto: Piotr Jędrzejewski
25.04.2017

WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM XIV EDYCJI "WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI"

26 kwietnia 2017r., o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbędzie się wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei". Organizatorzy serdecznie zapraszają laureatów wraz z opiekunami.

Więcej/Mniej
Kategoria I - Przedszkolaki
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Hubert Flis - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
 • II miejsce - Gabriel Litwin - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Zuzanna Zawadzka – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Karina Nieradko - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Oliwia Dudek – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Karina Moczarska - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Tyberiusz Jędruszczak - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Wiktoria Jarmusz - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Jańczuk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce – Róża Bartecka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Świętoniewska - Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Bernard Margol - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce – Radosław Hejna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble
 • III miejsce - Norbert Kozak - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Husynnem
 • III miejsce - Hanna Hukowska - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
Kategoria II - Uczniowie Szkoły Podstawowej - klasy I-III

  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Maciej Ulanicki - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Maja Kostecka - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Aleksandra Załuska - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Gabriel Baryła - Zespół Szkół w Kryłowie,
 • II miejsce - Maja Dąbek - Szkoła Podstawowa. w Nieledwi
 • III miejsce - Piotr Stepaniuk - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Milena Mamełko – Świetlica Wiejska w Teptiukowie
 • II miejsce - Mikołaj Węgorek - Zespół Szkół w Kryłowie
 • III miejsce - Krzysztof Staruch - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anita Siudak - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Adam Wróblewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Amelia Pawlos - Zespół Szkół w Kryłowie
Kategoria III - Szkoła Podstawowa - klasy IV-VI
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Jakub Szymaszek - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Weronika Guzik – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach
 • II miejsce - Agata Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • III miejsce - Aleksandra Niedźwiedź - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Zuzanna Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • II miejsce - Łukasz Ziółkowski - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Julia Duda - Szkoła Podstawowa w Sahryniu
 • III miejsce - Jakub Piróg - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Natalia Antoniak - Szkoła Podstawowa w Stefankowicach
 • II miejsce - Zuzanna Stecko - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce – Uczniowie klasy IV - praca zbiorowa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Katarzyna Wojtak i Zuzanna Piszka - Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Natalia Kozioł - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce - Kacper Greniuk - PZPSW w Hrubieszowie
 • II miejsce – Weronika Talarek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
 • III miejsce - Karol Jantas - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
 • III miejsce - Igor Nowosad - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
Kategoria IV – uczniowie Gimnazjum
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Weronika Drzygało - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Klaudia Zdunek - Gminne Gimnazjum w Kozodawach
 • III miejsce – Bartosz Maciuk - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Bartłomiej Brzozowski- Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Oliwia Pietryna - Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce – Agata Kurzepa - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Joanna Rędzia - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Agnieszka Bieńko - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
 • III miejsce - Adam Opszyński - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Dominika Kicia - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • I miejsce - Aleksandra Kutera - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Angelika Dziedzic - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Zinkiewicz Aleksandra - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Kajetan Caboń - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Julia Bazan - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
Kategoria V - uczniowie szkoły średniej
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Anita Prus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Karolina Terebus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Ewa Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Eliza Reszet - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Artur Ryszkiewicz - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Grzegorz Mech - PZPSW w Hrubieszowie
 • III miejsce - Szymon Ufnal - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Patrycja Dębczak - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Mateusz Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
 • III miejsce - Paulina Kusztykiewicz - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Oliwia Kuśmirek - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Patrycja Bobrowska - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Paulina Pańko - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
Kategoria VI - Osoby Dorosłe
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Aneta Bulińska - Świetlica Wiejska w Nowosiółkach
 • II miejsce - Anna Kasprzak - KGW w Świerszczowie
 • III miejsce - Wiesława Martyniuk - Nieledew
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Maria Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
 • II miejsce - Anna Wróbel – Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
 • III miejsce - Jadwiga Żmura - KGW w Teptiukowie
 • III miejsce –Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie - praca zbiorowa
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Marcin Ważny - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie
 • II miejsce - Teresa Brzozowska - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonii
 • III miejsce - Honorata Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Szady - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie
 • II miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Alojzowie - praca zbiorowa
 • III miejsce - Marta Smyk - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie

Beata Tomaszczuk
24.04.2017

MUZYKA TO JEJ ŻYWIOŁ!

Nie wszyscy wiedzą, że piękna i utalentowana wokalistka zespołu LILI – Barbara Bielecka, jest absolwentką naszej szkoły. Teledyski LILI cieszą się niesłabnącą popularnością, a disco polo, mimo różnych opinii, przeżywa swój come back. Wywiad z sympatyczną wokalistką przeprowadziła uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej


Skąd wzięłaś pomysł na nazwę? Nazwa zespołu jest związana z moją osobą. Jeszcze dużo przed powstaniem zespołu LILI to była moja nazwa na portalu społecznościowym – Facebook.
Kiedy po raz pierwszy spotkałaś się z członkami zespołu?
Po raz pierwszy to kilka lat temu, bardzo długa historia - najpierw poznałam gitarzystę Michała i razem stworzyliśmy zespół LILI. Dopiero później poznaliśmy naszego aktualnego perkusistę, który w tym momencie jest niezastąpiony.
Skąd wziął się pomysł na założenie zespołu?
Pomysł był spontaniczny i wiąże się z udziałem w programie "Disco Star", dosłownie dzień przed przesłuchaniami zdecydowaliśmy się wziąć w nim udział, w ten sposób powstał zespół LILI.
Gdzie i kiedy odbył się Wasz pierwszy występ?
Pierwszy występ był na castingu do programu "Disco Star".
Czy odczuwaliście strach przed pierwszym występem? He he, czy odczuwaliśmy strach? Chyba nie, dla nas pierwszy występ był raczej formą żartu, nie wiązaliśmy z nim większych planów, przynajmniej na początku. Czy jesteście rozpoznawalni na ulicy?
Nie, raczej jeszcze to nie jest ten etap w naszej karierze, żebyśmy byli rozpoznawalni na ulicy.
Czy tworzenie muzyki sprawia Ci przyjemność?
Tak, sprawia mi ogromną przyjemność.
Lubisz spotykać się z fanami?
Bardzo lubię swoich fanów i właśnie najbardziej lubię spotkania na żywo.
Jak wyobrażasz sobie siebie za 10 lat?
Teraz nie wyobrażam sobie tak odległej przyszłości, raczej żyję najbliższą przyszłością i dlatego to dla mnie bardzo trudne pytanie.
Dlaczego postanowiłaś zostać muzykiem?
To było moje marzenie od dziecka, od zawsze widziałam się tylko na scenie jako muzyk.
Co zadecydowało, o tym że zgłosiliście się do programu "Disco Star"?
To była spontaniczna decyzja, raczej w formie żartu niż poważny krok, który miałby o czymkolwiek zadecydować.
Co czuliście, gdy występowaliście przed gwiazdami sceny disco polo?
To była dla nas fajna przygoda, a gwiazdy disco są na tyle otwarci i "ludzcy", że występując przed nimi nie ma większych emocji, raczej występując przed osobami, dla których się to robi są emocje i stres.
Co jest dla Ciebie najlepsze w Twoim zajęciu?
To, że występuję na scenie i śpiewam dla osób, które lubią mnie słuchać.
Słuchasz muzyki? Jaki jest to gatunek?
Słucham codziennie i kiedy tylko jest to możliwe - najbardziej lubię reggae i soul, ale nie wykluczam innych gatunków, jeżeli coś jest dobre i godne uwagi również słucham.
Jakie jest Twoje marzenie?
Z dnia na dzień spełniam swoje marzenia, ponieważ nie są wielkie, raczej takie osiągalne, w zasięgu ręki każdego z nas, nie mam jednego wielkiego marzenia w tym momencie.
Macie zapewne, jako zespół, dużo fanów, którzy Was rozpoznają... Nie przeszkadza Wam to na co dzień?
Raczej nasza rozpoznawalność nie jest na tyle duża, żeby utrudniała nam życie, fani są bardzo fajni i potrafią zrozumieć, jeśli ktoś nie ma czasu żeby porozmawiać. Uwielbiamy naszych fanów więc nigdy nam to nie będzie przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu. Jesteśmy przygotowani, że rozpoznawalność jest coraz większa, ale tego się nie uniknie, a wręcz my nie chcemy tego uniknąć.
Jak wyglądają Twoje spotkania ze znajomymi?
Normalnie, ja na co dzień chodzę do normalniej pracy, tam mam bardzo dużo znajomych, którzy również mają bardzo ciekawe zajęcia i zainteresowania poza pracą więc się dogadujemy, a relacje ze znajomymi są dzięki temu zwyczajne.
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Lubię chodzić na siłownię, odpoczywać w domu z chłopakiem przy dobrym filmie, no i uwielbiam słuchać głośno dobrej muzyki.
Czy macie jakiś wykonawców lub zespoły, na których się wzorujecie, czy wszystko, co robicie jest wyłącznie Wasze?
Na pewno jest zawsze jakaś tendencja to tego, żeby się na kimś wzorować. Ja nie słucham polskiej muzyki raczej, więc jeśli coś mnie zainspiruje to zagraniczna muzyka, ale staramy się robić coś zupełnie własnego, jak my to nazywamy "Lilowego".
Czym zajmujesz się na co dzień?
Na co dzień pracuję w banku.
Gdybyś mogła cofnąć czas, to czy poszłabyś w kierunku muzyki?
Myślę, że gdybym cofnęła czas, to bym tworzyła muzykę, tylko zaczęłabym kilka lat wcześniej.
Jaką masz radę dla początkujących muzyków?
Dla młodych muzyków - hmmm... przede wszystkim żeby się nie bać i nie wahać, nigdy nie jest za wcześnie i za późno. Trzeba walczyć o swoje marzenia i małe i duże.

Autor wywiadu: Wioleta Paszczuk / Fot. Rafał Woźniak
23.04.2017

ROSYJSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI...

W naszej szkole młodzież uczy się języka rosyjskiego, angielskiego i niemieckiego oraz języka zawodowego, właściwego dla danej branży. W ramach "Dnia Języków Obcych" który towarzyszył "Dniom Otwartym" szkoły, młodzież z gimnazjum poznawała specjalistyczne zwroty związane z danym zawodem, słuchała piosenek, brała udział w konkursie i degustowała potrawy, z których słyną wybrane kraje. Inicjatywę przygotowali nasi nauczyciele wspólnie z uczniami.

Więcej/Mniej

Daniel Buchowiecki
22.04.2017

TARGI EUROGASTRO 2017 I WIZYTA W SEJMIE RP

7 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy na targi EuroGastro 2017 i do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jej uczestnikami byli uczniowie klas: IItb, IItd, IIItc, IVta i II LO dla Dorosłych. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Sejmu RP, posłuchania wykładu w Sali Wszechnicy Sejmowej, mogła także obserwować obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Dodatkowo, zwiedzający zapoznali się z wystawą znajdującą się w sali Wszechnicy Sejmowej.

Więcej/Mniej

Podczas targów EuroGastro, które są największe i najważniejsze w Polsce dla branży HoReCa, młodzież mogła poznać różnorodne oferty produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii, posmakować wielu potraw i nowości kulinarnych, co jest istotne dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z gastronomią.

Dzięki uprzejmości naszego przewoźnika - Pana Grzegorza Hunkiewicza z firmy Transway, uczestnicy wycieczki mogli również dowiedzieć się czegoś więcej na temat najciekawszych miejsc w Warszawie tworzących tzw. Trakt Królewski.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali opiekunowie – Joanna Janicka, Monika Kot i Aneta Dąbrowska.

Joanna Janicka
21.04.2017

PRAKTYKI NASZEJ MŁODZIEŻY W GRECJI

W ramach projektu "Doświadczenie przede wszystkim – organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów" organizowanego ze środków unijnego programu Erasmus Plus, aż 44 uczniów naszej szkoły oraz 3 nauczycieli - opiekunów, 19 kwietnia wyjechało do New Panteleimon Beach (Riwiera Olimpijska nad Morzem Egejskim - Grecja) na praktykę. Wygodnym autokarem pokonają trasę: Hrubieszów - Rzeszów - Koszyce - Budapeszt - Nowy Sad - Belgrad - Skopje - New Panteleimon Beach - łącznie 1700 km. Następnie zostaną zakwaterowani w 4-gwiazdkowyn hotelu z 5 posiłkami dziennie, otrzymają też "kieszonkowe".

Więcej/Mniej

Są także ubezpieczeni w zakresie ewentualnego leczenia za granicą, pomocy w podróży, od NNW oraz w ramach OC. Dodatkowo, każdy uczestnik posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Uczniowie klas branży gastronomicznej w trakcie wyjazdu będą m.in.: odbywać praktykę zawodową w restauracjach i hotelach, poznawać zasady funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw z branży hotelarskiej i gastronomicznej, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi, zdobywać doświadczenie międzykulturowe, ale i zwiedzać grecką Riwierę Olimpijską.

Przed nimi, zgodnie z założeniami, 20 dni praktyki zawodowej oraz bogaty program kulturalny: wycieczki całodniowe - Meteory, Skiathos lub Saloniki itp.wycieczki półdniowe - Olimp, Litochoro i wąwóz Enipeas, Stary Panteleimon, zamek w Platamonas itp., lekcje języka greckiego, lekcje tańca greckiego, zajęcia sportowe i gry integracyjne.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty Europass, co daje gwarancję, że nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe uznane zostaną przez europejskich pracodawców. Grupa wróci do Hrubieszowa 17 maja.

Życzymy udanego pobytu!

Dyrekcja
20.04.2017

NIE TYLKO O SPORCIE...

Proponujemy Państwu cykl wywiadów z ciekawymi ludźmi pochodzącymi m.in. z naszego regionu. Dziś prezentujemy wywiad z Panem Wojciechem Demusiakiem - dziennikarzem sportowym. Autorami materiałów są uczniowie naszej szkoły.

Więcej/Mniej


Jest Pan redaktorem sportowym portalu Onet.pl, czy od zawsze wiedział Pan, że z tym zawodem zwiąże Pan swoją przyszłość?


Nie zawsze chciałem być dziennikarzem sportowym. Jako dziecko cały czas powtarzałem, że chcę zostać piłkarzem. Dopiero gdzieś w szkole średniej nastąpiła weryfikacja planów życiowych. Trochę podpowiedziała mi mama, stwierdzając, że "skoro chcesz być przy sporcie, a dobrze piszesz, to może dziennikarstwo?" Pomyślałem, że to niezły pomysł, wybrałem takie studia i od tego momentu robiłem już wszystko, aby zostać dziennikarzem.


A jeżeli nie dziennikarstwo, to jak Pan myśli, czym mógłby się Pan zajmować?


Trudne pytanie, bo tak naprawdę, nie rozważałem planu awaryjnego. Wcześniej myślałem o jakimś kursie menadżera sportowego, ale jakoś zawsze brakowało mi na to czasu i wydawało mi się to za drogie. Obecnie mógłbym pewnie próbować swoich sił jako rzecznik prasowy, copywriter lub coś podobnego, ale na poważnie się tym nie interesowałem.W swojej pracy jest Pan zmuszony do różnego rodzaju wyjazdów służbowych. Jak udaje się Panu łączyć życie zawodowe z prywatnym?Zmuszony to trochę nieodpowiednie słowo, bo po pierwsze jest to przyjemniejsza część pracy, a po drugie prestiżowa. Poza tym, jakbym nie chciał gdzieś jechać, to bym to po prostu zgłosił i nie pojechał. Zagraniczne delegacje pozwalają mi być na największych sportowych imprezach, co za tym idzie, daje mi to możliwość poznania i porozmawiania z najlepszymi sportowcami świata. Oczywiście rozłąka z rodziną jest odczuwalna w takich momentach, ale nie są to jakieś długie okresy, zwykle około dwa tygodnie. Najdłużej nie było mnie w domu przez miesiąc.


Dzięki swojej pracy poznał i rozmawiał Pan z wieloma gwiazdami. Z jakim sportowcem chciałby Pan najbardziej przeprowadzić wywiad i dlaczego?


Zawsze chciałem zrobić wywiad z Robertem Kubicą, raz nawet wydawało mi się, że się uda, ale skończyło się na rozmowie z jego menedżerem. Z Kubicą dlatego, że był kierowcą F1, serii, w której dotąd żadnemu Polakowi nie udało się zaistnieć. Poza tym to bardzo ciekawa, nieszablonowa postać, z tragiczną historią w tle. Trudno wskazać jedną zagraniczną gwiazdę, bo jest ich tak wiele...


Wiem, że Pańskie artykuły obejmują przede wszystkim piłkę ręczną. Czy właśnie to jest Pana ulubiony sport i czy jeżeli mógłby Pan wybrać, to nadal by się Pan nim zajmował?


Moją ulubioną dyscypliną sportową jest piłka nożna, ale na drugim miejscu jest piłka ręczna, którą faktycznie trochę więcej się zajmuję w Onecie. Jeżeli zaczynałbym swoją pracę od nowa, pewnie zdecydowałbym się na podobny krok i chciał się zajmować ręczną. Dzięki temu poznałem wielu fajnych zawodników i zawodniczek z naszej reprezentacji, a także z zagranicznych zespołów. To jest coś bezcennego.


Interesuje się Pan sportem, co wynika z Pana pracy. A jakie są Pana inne hobby i zainteresowania?


Bardzo lubię pograć ze znajomymi i rodziną w planszówki lub poczytać dobrą książkę. Rzadko jest jednak na to czas, bo małe dzieci są bardzo zajmujące.

Autor wywiadu: Maria Zalewska
20.04.2017

WYCIECZKA ROWEROWA DO KRYŁOWA

Zapraszamy do udziału w szkolnej wycieczce rowerowej, którą odbędzie się 26 kwietnia 2017r. (w najbliższą środę, przed weekendem majowym). Trasa wycieczki: Hrubieszów - Gródek - Czumów - Kryłów (zwiedzanie ruin zamku w Kryłowie).

Więcej/Mniej

Zbiórka: 26 kwietnia, godz. 7:50, parking Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.
Warunki uczestnictwa:

 1. Sprawny rower.
 2. Posiadanie niezbędnej wiedzy i umiejętności dotyczących ruchu drogowego.
 3. Pisemna zgoda rodziców na udział w wycieczce.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska lub grilla w Kryłowie - ewentualny koszt 10-12 zł.

Organizatorami wycieczki są: Krystian Uszko i Katarzyna Skawińska.

Krystian Uszko
20.04.2017

POSZUKIWANIA NAJPIĘKNIEJSZEJ...

Redakcja zamojskiej gazety akademickiej "Skafander" ogłosiła czwartą edycję konkursu "Miss Skafandra 2017" i do udziału w nim zaprasza uczennice szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku zamierza nagrodzić trzy laureatki. Czytelnicy wybiorą Miss oraz I Vicemiss, a redakcja "Skafandra" dokona wyboru II Vicemiss. Wśród nagród znajduje się m.in.: sesja zdjęciowa, zabiegi kosmetyczne, zestawy kosmetyków i fotoupominki. Liczba nagród i sponsorów nie jest jeszcze zamknięta i może ulec zwiększeniu w trakcie konkursu.

Więcej/Mniej

Dziewczyny, które chcą wziąć udział w konkursie, są proszone o przesłanie swojego zdjęcia wraz z następującymi informacjami: imię i nazwisko, nazwa szkoły, kilka słów o sobie (zainteresowania i marzenia) na e-mail: skafander.info@gmail.com

Sylwetki kandydatek będą prezentowane w gazecie oraz na Facebooku. Głosy będzie można oddawać na stronie www.facebook.com/skafander.info klikając pod zdjęciem "lubię to", "super" lub "wow". Głosowanie rozpocznie się 18 kwietnia o godz. 15.00 (lub w momencie zgłoszenia się co najmniej trzech kandydatek) i potrwa do 10 maja do godz. 18.00. Wręczenie nagród odbędzie się podczas koncertu juwenaliowego PWSZ w Zamościu.

Jako, że w naszej szkole nie brak pięknych dziewcząt, mamy nadzieję, że wśród Nich jest laureatka konkursu piękności.

Daniel Buchowiecki/ Foto: "Skafander"
19.04.2017

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości przy rodzinnym stole, optymizmu oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Niech Wielkanocny czas przyniesie wszystkim Państwu spokój, radość i ciepło domowego ogniska. Radujmy się wspólnie z nadejścia Pana, nowego życia, dzieląc się dobrym słowem z innymi.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie
13.04.2017

WARSZTATY KULINARNE DLA GIMNAZJALISTÓW

Aby ułatwić młodzieży gimnazjalnej podjęcie właściwej decyzji, co do dalszej drogi kształcenia zaproponowaliśmy Im udział w Warsztatach Kulinarnych "Szkoła na widelcu". Warsztaty zrealizowano w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, która kształci m.in. przyszłych kucharzy i kelnerów.

Więcej/Mniej

Podczas trzydniowych warsztatów uczestnicy zapoznali się z m.in. z podstawowymi zasadami obowiązującymi podczas wykonywania potraw, procesem produkcji potraw oraz organizacją pracy i funkcjonowaniem pracowni gastronomicznej. Bardzo ciekawe, a zarazem pouczające było spotkanie z szefem kuchni Restauracji - Hotelu "Artis" Panem Marcinem Sikorą. Pan Marcin udzielił wielu cennych wskazówek dotyczących przygotowania potraw. Dzięki poczuciu humoru i prawdziwej pasji szybko zyskał sympatię młodzieży i zachęcił uczniów do pracy. Młodzież pod okiem nauczycieli i szefa kuchni wykonała potrawy kuchni staropolskiej w nowoczesnej odsłonie, które były i estetyczne i smaczne.

Interesująca była także wizyta w Restauracji - Hotelu "Gniecki". Pan Piotr Rutkowski - najbardziej doświadczony kelner w restauracji, zapoznał młodzież z podstawowymi zasadami obsługi kelnerskiej. Przedstawił uczniom etapy kształcenia, które należy przejść, aby stać się dobrym kelnerem. Pan Łukasz Jasiński - szef Restauracji - Hotelu "Gniecki" zapoznał uczniów ze specyfiką zawodu, przedstawiając pozytywne i negatywne aspekty tej niełatwej pracy.

Warsztaty, które odbyły się w dniach 28 – 31 marca zostały zrealizowane w ramach projektu "Aktywni w społeczności".

Projekt, w którym wzięli udział gimnazjaliści z Mircza, Werbkowic, Kozodaw i Hrubieszowa dofinansowany został ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Anna Wiśniewska
12.04.2017

WIELKANOCNY KIERMASZ PALM I PISANEK

Do Wielkanocy zostało już tylko kilka dni. Okazją do przygotowania się do świętowania są między innymi kiermasze, co roku organizowane przy Hrubieszowskim Domu Kultury, a pierwszy raz na deptaku miejskim.

Więcej/Mniej

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie: Ilona Grzeszczuk, Izabela Kudełka i Patrycja Dawid pod opieką Ewy Szeweńko i Beaty Tomaszczuk, na zaproszenie Pani Emilii Feliksiak - Dyrektora HDK, w piątek, 7 kwietnia, mieli możliwość wzięcia udziału i wystawieniu prac z konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei". W Wielkanocnym Kiermasz Palm i Pisanek, który zorganizowali: Hrubieszowski Dom Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach, wzięło udział około 50 wystawców z powiatu hrubieszowskiego i nie tylko.

Celem Jarmarku była promocja lokalnych i regionalnych tradycji, zwyczajów i dziedzictwa kulturowego związanego z Wielkanocą oraz rękodzieła i sztuki ludowej. Wystawcy zaprezentowali przedmioty stworzone własnoręcznie, różnymi technikami i z różnych materiałów o tematyce wielkanocnej. Nie zabrakło ręcznie wykonanych pisanek, kartek, palm czy stroików, które cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Hrubieszowa. Odwiedzający mogli poznać różne techniki rękodzieła, kupić wyjątkowe upominki dla siebie czy najbliższych, poznać naszych twórców i porozmawiać o ich pracy, a przede wszystkim posłuchać pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które opowiadały o obrzędach i zwyczajach regionu, krzewiąc w ten sposób zapomniane przez młodsze pokolenia zwyczaje.

Palmy miały chronić przed piorunami. Poświęconą palmę wkładano za obraz, by chroniła dom. Poświęconą zaś pisankę trzeba było zakopać na polu – to gwarantowało urodzaj. Bieganie z zapalonymi miotłami po polach - lepsze plony. Według wierzeń w Niedzielę Palmową łatwiej jest ... wzbogacić się, a złe moce miały wówczas tracić kontrolę nad pieniędzmi. Poświęcone palmy trafiały nie tylko do domów, ale też zabudowań gospodarskich - dzięki temu zwierzęta miały być bezpieczniejsze. Zapalone gromnice, palmy chroniły przez piorunami, ustawiano je więc przy oknach. Bywało, że ich fragmenty wrzucano do pieca, co miało uchronić przed piorunem w kominie. Tradycyjna palma składała się z kilku gałązek z baziami, które ozdabiano borówkami, bukszpanem i suszonymi ziołami i trawami, barwionymi na różne kolory. Uplecionymi i poświęconymi palemkami po mszy, w Niedzielę Palmową lekko się okładano, mówiąc: "Nie ja biję, palma bije, za tydzień wielki dzień, na 6 noc - Wielkanoc". Miało to przypomnieć o zbliżających się wielkimi krokami świętach i przynieść szczęście. Każdy dzień Wielkiego Tygodnia miał swoje zwyczaje. Chodzenie z klekotkami (drewnianymi kołatkami) w wielkoczwartkowe południe, było znakiem żałoby po Jezusie i zdrady Judasza.

Wierzono, że Wielki Piątek to dzień, kiedy można uchronić się przed potencjalnymi kradzieżami, dlatego gospodarze okrążali trzykrotnie dom i odmawiali Ojcze Nasz oraz Zdrowaś Maryjo.

Święcenie pokarmów i odwiedzanie Grobów Pańskich należą do najpowszechniejszych zwyczajów wielkanocnych. Mało kto może wie, że istniejący do dziś zwyczaj święconki pochodzi ze średniowiecza. Początkowo kapłan odwiedzał wiernych, którzy produkty do poświęcenia rozkładali na stołach. Ci mniej majętni, przynosili je do księdza w chuście. Kiedyś, do koszyków wielkanocnych trafiały wszystkie pokarmy, teraz ograniczamy się do kilku produktów, wśród których naturalnie nie może zabraknąć baranka – symbolu zmartwychwstałego Chrystusa, jajka – symbolu rodzącego się życia, chrzanu – symbolu siły, wędliny – symbolu płodności i dostatku, sera – symbolu zdrowia dla zwierząt hodowlanych, soli – symbolu oczyszczenia domostwa od złego oraz i symbolu istoty prawdy, ciasto (babka) – symbol wszechstronnych umiejętności i pisanki - zwanej kraszankami. Nasi dziadkowie barwili je na jeden kolor (złocisty, brąz, zieleń) naturalnymi metodami. Kraszanki zdobiono gorącym woskiem, a ostrym narzędziem, wyskrobywano motywy roślinne bądź wzory geometryczne. Naturalnie barwiono jeden z ważniejszych symboli świąt Wielkiej Nocy – jajka. Symbol rodzącego się życia odnosi się także do Jezusa, który pokonał śmierć. Dawniej wierzono, że pisanki mają magiczną moc - np. mogą uzdrawiać chorych. Nigdy ich nie lekceważono. Dziś o ich mocy przypominamy sobie właśnie podczas Wielkanocy – to przecież jajka są pierwszą potrawą spożywaną w Niedzielę Wielkanocną. Wtedy właśnie składamy sobie życzenia i dzielimy jajkiem.

Śmigus-dyngus pochodzi jeszcze z tradycji pogańskiej. Słowianie uważali, że oblewanie się wodą miało sprzyjać płodności, dlatego oblewane były przede wszystkim panny na wydaniu, z tego powodu obrządki polewania się wodą miały niekiedy charakter matrymonialny. W odróżnieniu od pierwotnych tradycji, dziś wodą oblewa się wszystkich.

Święta wielkanocne najmłodszym kojarzą się z prezentem od zajączka w Niedzielę Wielkanocną. To zwyczaj, który przywędrował do nas z Niemiec. Zajączek wielkanocny chodzi z koszyczkiem wielkanocnym i rozdaje prezenty - zazwyczaj drobne upominki lub słodycze. Dzieci wystawiają na prezenty wielkanocny koszyczek.

Beata Tomaszczuk
11.04.2017

AKCJA CARITAS "TAK, POMAGAM!"

24 marca br. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas istniejącego przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Caritas "Tak, POMAGAM!"

Więcej/Mniej

Przedmiotem zbiórki były artykuły codziennej potrzeby z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotowują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Kierownictwa sklepów, które zechciały przyłączyć się do szlachetnej akcji TAK POMAGAM, szczególnie dziękujemy marketom: Stokrotka, Biedronka, Groszek i Carrefour.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również do niezawodnych wolontariuszy SCK: Izabeli Kudełki, Patrycji Dawid, Klaudii Jaskowiak, Ani Lisowskiej, Kingi Kusztykiewicz, Iwony Gruszczyńskiej i Aleksandry Lorenc z klasy III tc oraz Klaudii Ciuckiej, Anny Pelc, Dominiki Rębacz, Anny Michalczewskiej, Kamili Łazorczyk i Piotra Magdziaka z klasy I tb.

Jesteśmy wdzięczni również Dyrektorowi naszej szkoły - Panu Markowi Kozielewiczowi oraz Kierownikowi Warsztatów Szkolnych - Panu Wojciechowi Jakulewiczowi za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki. Nie zawiódł również Pan Grzegorz Siek, który zajął się transportem zebranych produktów, za co również dziękujemy.

Anna Sioma-Krempla
Szkolne Koło Caritas
10.04.2017

WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH KONKURSU "WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI"

W dniach 4 i 5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbył się kiermasz prac konkursowych XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei". Wolontariusze ze Szkolnego Klub Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas przez dwa dni kiermaszu, zbierając fundusze na zakup paczek żywnościowych dla osób najbardziej potrzebujących z powiatu hrubieszowskiego, realizowali jeden z najważniejszych celów akcji.

Więcej/Mniej

Konkurs miał również na celu pogłębianie wiedzy na temat symboliki, znaczeń obrzędowości ludowej, integrację we wspólnej akcji dzieci, młodzieży, osób dorosłych z różnych placówek i instytucji kulturalno - oświatowych, rozwijanie w uczestnikach konkursu wrażliwości, otwarcia na potrzeby i problemy innych.
Kiermasz otworzył Pan Marek Kozielewicz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie witając przybyłych gość. Jak co roku, podczas otwarcia wystawy mieliśmy zaszczyt gościć znakomitości z powiatu hrubieszowskiego. Wśród nich znaleźli się: Pani Anna Świstowska - Przewodnicząca Rady Miasta Hrubieszów, Pan Radosław Szkudziński - Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Miasta Hrubieszów, Pan Ryszard Grabowski - Przewodniczący Rady Gminy Werbkowic, Pani Elżbieta Lebiedowicz - Kierownik MOPS w Hrubieszowie, Pani Halina Bogatko - Kierownik ŚDS w Hrubieszowie, Pani Jolanta Laskowska - Zastępca kierownika MOPS, Pani Teresa Futyma - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Hrubieszowie, Pani Agata Opała - Koordynator ds. Medycyny Szkolnej SP ZOZ w Hrubieszowie, Pani Irmina Drawdzik - Pracownik Rejonowego Zarządu PCK w Hrubieszowie, Pan Mieczysław Śliwiński - terapeuta WTZ Hrubieszów, Pani Magdalena Cieślak - psycholog WTZ w Hrubieszowie, Pani Monika Bednara - instruktor terapeuta WTZ w Hrubieszowie, Pani Joanna Bucior - specjalista pracy socjalnej MOPS w Hrubieszów, Pani Justyna Kozłowska - pracownik administracji GOPS w Hrubieszowie, Pani Anna Nowosad - pracownik ŚDS w Hrubieszowie, Pan Zdzisław Kosakowski - Prezes Stowarzyszenia "Bezpieczny Powiat Hrubieszowski", Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Pan Zbigniew Petruczynik. Jak co roku, pisanki, stroiki, palmy, kartki świąteczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a w tym roku liczba odwiedzających była dużo, dużo większa, oprócz zaproszonych gości wystawę odwiedzili uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół gimnazjalnych z Moniatycz, Kozodaw, Kryłowa, Dołhobyczowa, Sahrynia, Jarosławca, Trzeszczan, Mircza, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 i 3, uczestnicy ŚDS i WTZ w Hrubieszowie, pracownicy, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wraz z nauczycielami.

W celu dokonania oceny prac konkursowych powołano komisję, która w sześciu kategoriach wiekowych, pracowała intensywnie kilka godzin. Do konkursu zgłoszono 927 prac. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: palma, pisanka, kartka i stroik. Poniżej publikujemy listę nagrodzonych.
Laureatami XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei" zostali:
Kategoria I – Przedszkolaki
Wpłynęło 172 prac, w tym 52 pisanek, 85 kartek, 16 palm i 19 stroików z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ślipczu, Miejskiego Przedszkola nr 1, 2, 3,5 w Hrubieszowie, Szkoły Podstawowej w Husynnem, Szkoły Podstawowej w Szpikołosach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble, Szkoły Podstawowej w Nieledwi, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, Świetlicy Wiejskiej w Teptiukowie i Stefankowic Kolonii. Komisja w składzie: przewodnicząca - Pani Anna Świstowska, członkowie - Pani Irmina Drawdzik, Pani Justyna Kozłowska i Pani Beata Tomaszczuk - wyłoniła laureatów:

  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Hubert Flis - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
 • II miejsce - Gabriel Litwin - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Zuzanna Zawadzka – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Karina Nieradko - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Oliwia Dudek – Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Karina Moczarska - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Tyberiusz Jędruszczak - Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Wiktoria Jarmusz - Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Jańczuk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce – Róża Bartecka – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Ślipczu
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Świętoniewska - Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Bernard Margol - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce – Radosław Hejna – Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble
 • III miejsce - Norbert Kozak - Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Husynnem
 • III miejsce - Hanna Hukowska - Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie
Kategoria II - Uczniowie Szkoły Podstawowej - klasy I-III
Wpłynęło 184 prac, w tym 70 pisanek, 69 kartek, 20 palm i 25 stroików z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie, Szkoły Podstawowej w Husynnem, Szkoły Podstawowej w Ślipczu, Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble, Szkoły Podstawowej w Nieledwi, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach, Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół w Kryłowie, Świetlicy Wiejskiej w Teptiukowie i Kolonii Stefankowic. Komisja w składzie: przewodnicząca - Pani Elżbieta Lebiedowicz, członkowie - Pani Jolanta Laskowska, Pan Zdzisław Kosakowski, Pani Joanna Bucior - wyłoniła laureatów:
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Maciej Ulanicki - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Maja Kostecka - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Aleksandra Załuska - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Gabriel Baryła - Zespół Szkół w Kryłowie,
 • II miejsce - Maja Dąbek - Szkoła Podstawowa. w Nieledwi
 • III miejsce - Piotr Stepaniuk - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Milena Mamełko – Świetlica Wiejska w Teptiukowie
 • II miejsce - Mikołaj Węgorek - Zespół Szkół w Kryłowie
 • III miejsce - Krzysztof Staruch - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anita Siudak - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Adam Wróblewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Amelia Pawlos - Zespół Szkół w Kryłowie
Kategoria III - Szkoła Podstawowa - klasy IV-VI
Wpłynęło 134 prac w tym 49 pisanek, 54 kartek, 10 palm i 20 stroików z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie, Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i nr 2 w Hrubieszowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Szpikołosach, Szkoły Podstawowej w Husynnem, Szkoły Podstawowej w Stefankowicach, Szkoły Podstawowej w Ślipczu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Koble, Szkoły Podstawowej w Mienianach, Szkoły Podstawowej w Nieledwi, Zespołu Szkół w Kryłowie, Świetlicy Wiejskiej w Teptiukowie, Ubrodowicach. Komisja w składzie: przewodnicząca - Pan Radosław Szkudziński, członkowie - Pan Mieczysław Śliwiński, Pani Anna Nowosad i Pani Monika Bednara - wyłoniła laureatów:
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Jakub Szymaszek - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Weronika Guzik – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach
 • II miejsce - Agata Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • III miejsce - Aleksandra Niedźwiedź - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Zuzanna Kusiak - Szkoła Podstawowa w Mienianach
 • II miejsce - Łukasz Ziółkowski - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • III miejsce - Julia Duda - Szkoła Podstawowa w Sahryniu
 • III miejsce - Jakub Piróg - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Natalia Antoniak - Szkoła Podstawowa w Stefankowicach
 • II miejsce - Zuzanna Stecko - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce – Uczniowie klasy IV - praca zbiorowa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
 • III miejsce - Katarzyna Wojtak i Zuzanna Piszka - Szkoła Podstawowa w Szpikołosach
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Natalia Kozioł - Szkoła Podstawowa w Nieledwi
 • II miejsce - Kacper Greniuk - PZPSW w Hrubieszowie
 • II miejsce – Weronika Talarek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie
 • III miejsce - Karol Jantas - Szkoła Podstawowa w Ślipczu
 • III miejsce - Igor Nowosad - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
Kategoria IV – uczniowie Gimnazjum
Wpłynęło 201 prac, w tym 70 pisanek, 105 kartek, 12 palm i 14 stroików z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie, Gminnego Gimnazjum w Kozodawach, Zespołu Szkół w Sahryniu, Zespołu Szkół Miejskich nr 1 i nr 2 w Hrubieszowie, Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Publicznego Gimnazjum w Trzeszczanach, Zespołu Szkół w Kryłowie, Świetlicy Wiejskiej w Teptiukowie, Stefankowic Kolonii. Komisja w składzie: przewodniczący - Pan Ryszard Grabowski, członkowie - Pani Beata Tomaszczuk, Pani Joanna Migas i Pani Magdalena Cieślak - wyłoniła laureatów:
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Weronika Drzygało - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Klaudia Zdunek - Gminne Gimnazjum w Kozodawach
 • III miejsce – Bartosz Maciuk - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Bartłomiej Brzozowski- Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Oliwia Pietryna - Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce – Agata Kurzepa - Zespół Szkół w Sahryniu
 • III miejsce - Joanna Rędzia - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
 • II miejsce - Agnieszka Bieńko - Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
 • III miejsce - Adam Opszyński - PZPSW w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Dominika Kicia - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • I miejsce - Aleksandra Kutera - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Angelika Dziedzic - Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Zinkiewicz Aleksandra - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Kajetan Caboń - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Julia Bazan - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Monika Palęga - Zespół Szkół w Sahryniu
Kategoria V - uczniowie szkoły średniej
Wpłynęło 76 prac, w tym 26 pisanek, 15 kartek, 11 palm i 24 stroików z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie, Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Hrubieszowie, Świetlicy Wiejskiej w Teptiukowie, Ubrodowicach, Stefankowicach Kolonia. Komisja w składzie przewodnicząca :Pani Halina Bogatko członkowie: Pani Agata Opała, Pani Anna Sioma – Krempla, Pani Wioletta Koza - wyłoniła laureatów:
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce - Anita Prus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Karolina Terebus - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Ewa Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Eliza Reszet - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Artur Ryszkiewicz - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Grzegorz Mech - PZPSW w Hrubieszowie
 • III miejsce - Szymon Ufnal - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Patrycja Dębczak - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Mateusz Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
 • III miejsce - Paulina Kusztykiewicz - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Oliwia Kuśmirek - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • II miejsce - Patrycja Bobrowska - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
 • III miejsce - Paulina Pańko - Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie
Kategoria VI - Osoby Dorosłe
Wpłynęło 160 prac, w tym 40 pisanek, 43 kartki, 27 palm i 51 stroików z Świetlic Wiejskich z Nowosiółek, Dąbrowy, Ubrodowic, Teptiukowa, Kułakowic Pierwszych, Sołectwa Husynne, Kół Gospodyń Wiejskich z Świerszczowa, Szpikołos, Masłomęcza, Mienian, Nowosiółek, Świetlicy Wiejskiej „ Sosenka”, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, w Oszczowie i Alojzowie, Zakładu Karnego w Hrubieszowie, Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie. Komisja w składzie: przewodniczący - Pan Marek Kozielewicz, członkowie – Pan Zbigniew Petruczynik i Pani Teresa Futyma, Pani Anna Sioma- Krempla - wyłoniła laureatów:
  Kategoria Pisanka:
 • I miejsce – Aneta Bulińska - Świetlica Wiejska w Nowosiółkach
 • II miejsce - Anna Kasprzak - KGW w Świerszczowie
 • III miejsce - Wiesława Martyniuk - Nieledew
  Kategoria Stroik:
 • I miejsce - Maria Graf - Świetlica Wiejska w Ubrodowicach
 • II miejsce - Anna Wróbel – Placówka Straży Granicznej w Hrubieszowie
 • III miejsce - Jadwiga Żmura - KGW w Teptiukowie
 • III miejsce –Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie - praca zbiorowa
  Kategoria Palma:
 • I miejsce - Marcin Ważny - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie
 • II miejsce - Teresa Brzozowska - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonii
 • III miejsce - Honorata Ciuch - Świetlica Wiejska w Stefankowicach Kolonia
  Kategoria Kartka:
 • I miejsce - Anna Szady - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie
 • II miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Alojzowie - praca zbiorowa
 • III miejsce - Marta Smyk - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Oszczowie

Wszystkim uczestnikom XIV edycji konkursu - tym malutkim i dużym, ich opiekunom serdecznie dziękujemy, bowiem największym bogactwem każdego człowieka jest chęć niesienia pomocy i dawania nadziei. Laureatów XIV edycji konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadziei" zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów do Hrubieszowskiego Domu Kultury w dniu 25 kwietnia 2017 roku.

Patronat honorowy nad XIV edycją konkursu "Wokół Wielkanocnej Nadzieli" sprawował: Wojewoda Lubelski - Pan Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego - Pan Sławomir Sosnowski, Starosta Hrubieszowski - Pan Józef Kuropatwa, Burmistrz Miasta Hrubieszowa - Pan Tomasz Zając, Wójt Gminy Hrubieszów - Pan Jan Mołodecki, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Pan Marek Kozielewicz. Patronat medialny: Katolickie Radio Zamość. W imieniu organizatorów XIV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei" - Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Polskiego Czerwonego Krzyża - Oddział Rejonowy w Hrubieszowie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Hrubieszowie i Hrubieszowskiego Domu Kultury dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do konkursu oraz tym, którzy wsparli ją symboliczną złotówką, zakupując prace konkursowe podczas kiermaszu. Jak mawiał Ks. Mieczysław Maliński: "Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka".

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątek - 7 kwietnia 2017r. - od 8:30 do 15:00, na Gminny Kiermasz Wielkanocny na hrubieszowski deptak. Na naszym stoisku będziemy oferować, zgodnie z celami akcji, piękne prace konkursowe.

Beata Tomaszczuk/Foto: Kamila Łazorczyk, Karolina Ryczko (uczennice ZSnr1)
09.04.2017

O FOTOGRAFII...

Fotografia jest niewątpliwie sztuką, która nie ustępuje w niczym malarstwu i innym dziedzinom sztuk pięknych. Pierwsza trwała fotografia powstała prawdopodobnie w 1826 roku. Jej autorem był Joseph Nicéphore Niépce. Z kolei pierwsza kolorowa fotografia została wykonana w roku 1861.

Więcej/Mniej

O historii fotografii oraz o tym, jak wykonywać dobre zdjęcia, opowiadał podczas zajęć z wiedzy o kulturze Pan Marcin Piotrowski - dziennikarz internetowy, który ma bogate doświadczenie, jeśli chodzi o współpracę z portalami.

Spotkania, które obyły się 4 i 6 kwietnia, zakończyły krótkie warsztaty i wspólne zdjęcie z uczniami klas: Ita, Itb i Itc, którzy wzięli udział w zajęciach z sympatycznym gościem.

Fotografia cieszy się niesłabnącą popularnością. Obecnie zdjęcia wykonuje praktycznie każdy. Dokumentujemy w ten sposób istotne wydarzenia lub po prostu – zatrzymujemy ważne dla nas chwile.

Daniel Buchowiecki
07.04.2017

ENERGOOSZCZĘDNE ŹRÓDŁA ŚWIATŁA

3 kwietnia br. uczniowie klasy IB, kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, uczestniczyli w pokazie zorganizowanym przez Market Mrówka w ramach Poniedziałkowych Porad Mrówki.

Więcej/Mniej

Tematem pokazu była prezentacja nowoczesnych produktów oświetleniowych firmy "Kanlux - energooszczędne źródła światła".

Jacek Naja
06.04.2017

I EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU "NA NAJŁADNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY"

W ramach Obchodów Światowego Dnia Kelnera w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie dnia 27 Marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Kelnerski „Na najładniejszy stół wielkanocny” zorganizowany przez: Beatę Tomaszczuk, Magdalenę Jędruszczak przy współpracy: Moniki Kot i Ewy Szeweńko. Do konkursu przystąpiło siedem drużyn, razem 14 uczniów z klas: IItc (technik kelner), Itb (technik żywienia) i Ib (kucharz), którzy w zespołach dwuosobowych, według własnego pomysłu, przy wykorzystaniu zastawy i bielizny stołowej zaaranżowali nakrycie stołów dla dwóch osób.

Więcej/Mniej

Uczennice przygotowały menu z własnych materiałów, wykazując się przy tym zdolnościami kucharskimi. Styl i dodatki użyte do nakrycia były dowolne. Wśród dekoracji wiosenno – świątecznej znalazły się koszyczek ze święconką, palma, pisanki, stroiki wielkanocne, żywe kwiaty: forsycje, bazie, narcyzy, tulipany związane z tematyką wielkanocną. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem nakryciu stołów i obsługi gości oraz swobodną komunikacją.

Konkurs był bardzo pracochłonny, już od godzin porannych młodzież przygotowywała odpowiednie potrawy i napoje, jak i zastawę stołową, które przed konkursem znalazły się na pomocniku kelnerskim. Nad całym przygotowaniem potraw czuwała Magdalena Jędruszczak. Część oficjalna konkursu rozpoczęła się o godzinie 11:50. Czas na przygotowanie stołu wynosił 30 min. Wykonanie zadania zostało poprzedzone 10 minutowym czasem przeznaczonym na zapoznanie się z regulaminem i sprawdzeniem dostępnej zastawy stołowej i wcześniej przygotowanego menu.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało profesjonalne Jury, które tworzyli: honorowy gość - Przemysław Gniecki - właściciel restauracji "U Chłopa", Wicedyrektorzy Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Zygmunt Ryszkiewicz i Zbigniew Petruczynik, nauczyciele zawodu - Ewa Szeweńko, Magdalena Jędruszczak, Beata Tomaszczuk, Joanna Janicka. Ocenie podlegały następujące elementy: sylwetka i profesjonalizm kelnera, organizacja i technika pracy, prawidłowość wykonywanych czynności, poprawność i estetyka wykonania zadania, umiejętności z zakresu obsługi konsumenta tj.: przygotowanie stołów, menu i obsługa gości. Wszystkie uczestniczki konkursu, bo brały w nim udział tylko dziewczyny, wykazały się dużymi umiejętnościami i wiedzą z zakresu obsługi gości, znajomości zasad savoir - vivre'u kelnera, jak i zdolnościami kucharskimi. Jury jednogłośnie wytypowało laureatów i przyznało nagrody, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Marek Kozielewicz i Przemysław Gniecki.
Oto wyniki konkursu:

 • I miejsce - otrzymały Elwira Grądkowska i Iwanna Dmytruk z klasy IItc
 • II miejsce - Wiktoria Mikulska i Angelika Dyś z klasy IItc
 • III miejsce - Edyta Jabłońska i Kinga Kwiatkowska z klasy Ib
Komisja podziękowała wszystkim uczestniczkom, wręczyła podziękowania i drobne upominki Joannie Małysce i Karolinie Roch z klasy IItc, Dianie Łagowskiej i Klaudii Ciuckiej z klasy Itb, Iwonie Szelestowskiej i Malwinie Mosiądz z klasy IItc, Annie Michalczewskiej i Aleksandrze Mikulskiej z klasy Itb. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Celem Szkolnego Konkursu Kelnerskiego "Na najpiękniejszy stół wielkanocny" było doskonalenie umiejętności, pomysłowości i kreatywności uczniów, rozwijanie zainteresowań kelnersko-gastronomicznych, doskonalenie umiejętności nakrywania stołów i obsługi gości oraz rozwijanie umiejętności kelnerskich, począwszy od estetycznego wyglądu kelnera i jego zachowanie wobec klienta i podnoszenia poziomu kształcenia.

Podsumowując, przytoczę motto rodziny Gucci: "Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę". Dziś, w dobie konsumpcjonizmu fachowiec jest poszukiwany. Profesjonalny kelner musi rozumieć swój zawód, mieć wiedzę - tzn. wykształcenie, posiadać umiejętności, znać ludzi, czyli być dobrym psychologiem i posiadać łatwość komunikacji. Musi wiedzieć wszystko o swoim zawodzie i ciągle się rozwijać. Powinien być uśmiechniętym, życzliwym i szczerym, a przede wszystkim, tak jak mawiał Douglas Kennedy - "dawać gościom to, czego rzeczywiście pragną, a nie to, co myślisz, że pragną".

Konkurs jest dowodem na to, że młodzież, pomimo, że była z klas pierwszych i drugich, a przed nimi jeszcze dwa lata edukacji i praktyk zawodowych, potrafi wykorzystać nabytą już wiedzę i doświadczenie i wykazać się profesjonalizmem. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu i życzymy doskonalenia kunsztu zawodowego.

Beata Tomaszczuk
04.04.2017

DNI OTWARTE W CHEŁMSKIEJ PWSZ

30 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie brali udział w Dniach Otwartych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie z klas IV i II (technik pojazdów samochodowych) i klasy III (technik mechanik). .

Więcej/Mniej

Celem wycieczki było zapoznanie z ofertą edukacyjną uczelni. Oprócz ciekawostek w fizycznych i chemicznych laboratoriach uczelni, ciekawym punktem wyjazdu było uczestnictwo w pokazach w Instytucie Nauk Technicznych i Lotnictwa w Depułtyczach Królewskich. Uczniowie mogli zobaczyć min.: przekroje silników samolotów oraz prace nad przygotowaniem maszyn do lotów. Instytut wyposażony jest także w obrabiarki najnowszej generacji sterowane numerycznie. Są to min.: wykrawarka laserowa, frezarka i tokarka pięcioosiowa, drukarka 3D, zaginarka krawędziowa oraz sprzęt spawalniczy. Przy każdym ze stanowisk można było zobaczyć pracę tych maszyn, elementy przez nie wykonywane. Pracownicy bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Robert Kuzdra, Krzysztof Kozłowski i Jacek Wieleba.

Jacek Wieleba
31.03.2017

KIERMASZ PRAC KONKURSOWYCH - PISANEK, PALM, KARTEK I STROIKÓW WIELKANOCNYCH

Szkolny Klub Wolontariatu i Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wraz ze współorganizatorami i patronami serdecznie zapraszają na kiermasz prac konkursowych XIV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei", który odbędzie się w dniach 4 kwietnia 2017 r. od godz. 10:30 do 15:00 i 5 kwietnia 2017 r. od godz. 8:00 do 15:00 w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie, ul. Zamojska 18a (budynek A, I piętro).

Więcej/Mniej

Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla osób potrzebujących pomocy z powiatu hrubieszowskiego.

W piątek - 7 kwietnia 2017 r. kiermasz prac konkursowych pod HDK , a w niedzielę - 9 kwietnia 2017r. pod Kościołami Parafialnymi w Hrubieszowie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Szczegółowe informacje o konkursie

Beata Tomaszczuk
30.03.2017

ZAPRASZAMY NA "DNI OTWARTE"!

Informatyk? Kucharz? Kelner? Mechanik? A może zupełnie inny zawód? Podczas organizowanych "Dni Otwartych" zaprezentujemy Państwu to, czego m.in. uczą się nasi uczniowie. Gimnazjaliści będą mogli poznać naszą szkołę, wziąć udział w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych, by przekonać się, że warto wybrać naukę w szkole, która proponuje i wykształcenie i zawód, co jest istotne na rynku pracy.

Więcej/Mniej

Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z nauczycielami i rodzicami, zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualnie, na "Dni Otwarte" i wystawę prac konkursowych XIV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei", które odbędą się w dniach 4 kwietnia 2017 r. (od godz. 10:30 do 14:30) i 5 kwietnia 2017 r. (od godz. 8:00 do 14:30).
W programie "Dni Otwartych" między innymi:

 • Zwiedzanie wystawy prac konkursowych XIV edycji "Wokół Wielkanocnej Nadziei" - budynek A, korytarz - I piętro
 • Prezentacja multimedialna zakończona konkursem - budynek A, sala nr 6
 • Pokazy chemiczne - budynek B, sala 109
 • Kuchnia molekularna - budynek B, PG
 • Warsztaty komputerowe - budynek B, sala 202
 • Zapoznanie z bazą warsztatów szkolnych:
  • pokaz pracowni kelnerskiej i gastronomicznej
  • zwiedzanie działów: budowlanego, mechaniczno-ślusarskiego, obróbki skrawaniem, stacji kontroli pojazdów
  • prezentacja stanowisk w pracowni elektrotechniki, elektroniki oraz diagnostyki samochodowej
 • Prezentacja sali ćwiczeń siłowych
 • Prezentacja zawodów w językach obcych połączona z degustacją potraw narodowych - sala konferencyjna
 • "Szkoła na wesoło" program artystyczny - sala konferencyjna
 • Zwiedzanie wystawy w bibliotece szkolnej

Zainteresowanych Gimnazjalistów prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły - telefon: (84) 696-33-38 w celem potwierdzenia udziału - do dnia 3 kwietnia 2017 r.

Informujemy, że chętnie spotkamy się z uczniami klas trzecich i ich Rodzicami w szkołach, celem przedstawienia oferty edukacyjnej na rok szkolny 2017/2018.
Serdecznie zapraszamy! Zespół Szkół nr 1
ul. Zamojska 18 A
Telefon/fax: (84) 696-33-38
E- mail: zs1_hrubieszow@poczta.onet.pl
Facebook: https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-nr-1-w-Hrubieszowie-791854020923940/

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie ZS nr 1
30.03.2017

SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA KELNERA

W związku z VII obchodami Światowego Dnia Kelnera, 27 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie odbyły się Szkolne Obchody Światowego Dnia Kelnera.

Więcej/Mniej

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w pokazie wykorzystania zastawy i bielizny stołowej w wykonaniu uczennic z klasy IItc (kelner): Iwanny Dmytruk i Elwiry Grądkowskiej pod kierunkiem Ewy Szeweńko.

Celem Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Kelnera było: upowszechnianie wiedzy związanej z zasadami nakrywania stołu, doskonalenie umiejętności estetycznych oraz propagowanie umiejętności kelnerskich w klasach żywieniowych - począwszy od estetycznego wyglądu kelnera i jego zachowania wobec klienta. W pokazach uczestniczyły klasy: Itb, IItb, IIItb, kształcące się w zawodzie - technik żywienia i usług gastronomicznych i klasa IIIa - kucharz. W ramach obchodów odbył się Szkolny Konkurs Kelnerski "Na najładniejszy stół wielkanocny" przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Jędruszczak, Beaty Tomaszczuk i Moniki Kot. Uczestniczyło w nim siedem drużyn, które pokazały swój kunszt i wiedzę na temat nakrycia stołu i obsługi gości. Honorowym gościem obchodów był Pan Przemysław Gniecki - właściciel restauracji "U chłopa", który wiedzą i profesjonalizmem zawodowym wspomógł komisję konkursową podczas oceny.

Informacje dotyczące zawodu kelnera, z uwzględnieniem jego rangi wśród zawodów XXI wieku, w szkolnym radiu Scholl przedstawiły uczennice: Renata Krawczuk i Paula Łapa, które odczytały felieton na temat profesji kelnera przygotowany pod kierunkiem Beaty Tomaszczuk. Udowadniały one, że kelner, jako osoba mająca bezpośredni kontakt z klientami, stanowi wizytówkę lokalu. Szkolne Obchody Światowego Dnia Kelnera przypominają nam, że KELNER to nie tylko zawód, to również "styl życia", to RZEMIOSŁO zawodowe wykonywane przez osobę fizyczną, posiadającą udokumentowane KWALIFIKACJE do wykonywania tego zawodu.
Podkreśliły, że to właśnie kelnerzy - profesjonaliści prezentujący niezwykły kunszt zawodowy i wysoką kulturę osobistą ,wpływają na zadowolenie gości. Kelner powinien umieć ocenić gościa na podstawie jego zachowania, wyglądu, rozmowy i dopasować swoje umiejętności w zakresie obsługi, ponieważ daje to gwarancję jego powrotu i korzystania z usług lokalu. Dlatego dewizą tego zawodu jest JAKOŚĆ, którą pamięta się o wiele dłużej niż cenę za usługę.
Pierwsze kroki młodych kelnerów nie są jednak łatwe. Jak nie popełnić błędu? Jedną z zasad jest przestrzeganie standardów obsługi kelnerskiej, do których należą m.in. etapy obsługi kelnerskiej, takie jak: powitanie i wskazywanie miejsca gościom, przyjmowanie zamówienia, serwowanie potraw i napojów, realizacja rachunku, pożegnanie gości czy rozmowa z nimi. Tego właśnie uczą się młodzi kelnerzy.

Podsumowując, dobry kelner musi być wykształcony, rozumieć swój zawód, znać ludzi, wiedzieć wszystko o obsłudze gości, prowadzić rozmowę, ale i umieć milczeć, musi być profesjonalistą. Sztuka usługiwania to aktorstwo, chodzi tu zarówno o improwizowanie, jak i sposób podawania oraz produkt końcowy. Klient ma czuć się oczarowany. Uczennice, z okazji Światowego Dnia Kelnera, złożyły także życzenia wszystkim kelnerom i nauczycielom zawodu pracującym w naszej szkole.
Jak zostać kelnerem?

Osoby, które chcą znaleźć zatrudnienie w zawodzie kelnera, mogą ukończyć Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Nauka w szkole przygotowuje do profesjonalnej obsługi klientów. Przyszli kelnerzy uczą się, jak należy dbać o stanowisko pracy, przygotowywać lokal na przyjęcie gości, dopasowywać wystrój pomieszczenia do rodzaju imprezy, przyjmować zamówienia od klientów, doradzać przy wyborze potraw i odpowiednio je reklamować oraz podawać do stołu. Program nauczania obejmuje również naukę przyrządzania podstawowych potraw i napojów, nakrywania do stołu, naukę obsługi urządzeń niezbędnych w pracy kelnera, jak również zagadnienia związane z zapleczem gospodarczym, zarządzaniem lokalem, marketingiem czy finansami. W ramach nauki uczniowie odbywają 4-tygodniowe praktyki zawodowe. W tym roku klasa II odbędzie je w Grecji, w rejonie Larissy nad Morzem Egejskim, w ramach projektu "Doświadczenie przede wszystkim - organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów" organizowanego ze środków unijnego programu Erasmus Plus.
Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminów z kwalifikacji T.9 i T.10 absolwenci mogą pracować w zawodzie kelnera, we wszelkiego rodzaju instytucjach związanych z gastronomią, hotelach, restauracjach, kawiarniach, pubach, dyskotekach. Kelnerzy mogą także pracować dla firm cateringowych. Dodatkowo powinni rozwijać się i pogłębiać tajniki wiedzy, kończąc stosowne kursy - np. barmana, baristy, sommeliera, hydrosommeliera.

Beata Tomaszczuk
29.03.2017

POZNAWALI NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

W miniony piątek, 24 marca, grupa uczniów naszej szkoły ucząca się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, udała się do Lublina celem zwiedzania Międzynarodowych Tarów Budowlanych "LUBDOM wiosna 2017", które odbywały się w Hali Targowej w Parku Ludowym.

Więcej/Mniej

Targi LUBDOM to najstarsza i największa tego typu impreza w tym regionie Polski, skierowana zarówno do przedsiębiorców, handlowców, przedstawicieli firm z branży budowlanej, jak i do osób prywatnych noszących się z zamiarem budowy, remontu lub kupna domu, czy mieszkania.

Dodatkowo, w tym roku, na hali targowej odbywał się ogólnopolski finał olimpiady budowlanej "Buduj z pasją".

W czasie targów młodzież miała możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i wyrobami budowlanymi. Mogła także uzyskać porady i informacje od fachowców z różnych dziedzin.

W ramach wycieczki młodzież szkolna odwiedziła również kompleks pływacki Aqua Lublin oraz galerię handlową Plaza, gdzie obejrzała film "Kong: Wyspa Czaszki".

Jacek Naja
29.03.2017

WYCIECZKA DO LUBLINA W RAMACH "DRZWI OTWARTYCH" UMCS

Młodzież z naszej szkoły, wraz z nauczycielami, zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Drzwi Otwarte zorganizowane przez lubelską uczelnię w dniu 24.03.2017 r. zachęcały do rozwijania zainteresowań i studiowania ciekawych kierunków.

Więcej/Mniej

Na Wydziale Biologii i Biotechnologii tegoroczni maturzyści uczestniczyli w wykładzie dr M. Marczak "Od świecących bakterii do chorób genetycznych, czyli słów kilka o tajemnicach genomów i technikach ich odkrywania".

Mamy nadzieję, że każdy ze zwiedzających znalazł ciekawy kierunek i od nowego roku akademickiego "zasili" szeregi studentów UMCS.

Alicja Ryszkiewicz
28.03.2017

MŁODZIEŻ Z ZS NR 1 NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH!

Nauka zawodu za granicą połączona z turystyką i poznawaniem języka i kultury malowniczej Grecji? Taka innowacyjna forma kształcenia zostaje wprowadzana do hrubieszowskiej szkoły. Skorzysta z niej 44 uczniów.

Więcej/Mniej

Już 19 kwietnia br., grupa 44 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, reprezentująca branżę gastronomiczną, z klas kształcących w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, kelner i kucharz oraz 3 nauczycieli z tejże szkoły, weźmie udział w 4-tygodniowych praktykach zawodowych w Grecji, w rejonie Larissy nad Morzem Egejskim.

W ramach projektu "Doświadczenie przede wszystkim - organizacja staży zawodowych w zagranicznych przedsiębiorstwach dla uczniów" organizowanego ze środków unijnego programu Erasmus Plus (sektor - Kształcenie i Szkolenie Zawodowe) we współpracy z Grupą Montownia Sp. J. z Krakowa, uczestnicy będą podwyższać kwalifikacje zawodowe, poznawać zasady funkcjonowania zagranicznych przedsiębiorstw z branży hotelarskiej i gastronomicznej, podnosić umiejętności związane z posługiwaniem się językami obcymi i zdobywać doświadczenie międzykulturowe.

Udział w praktykach zawodowych, to nie tylko praca i nauka. Program zakłada również poznanie atrakcji turystycznych, a także kultury, tradycji oraz historii regionu. Udział w stażu zagranicznym podniesie wiedzę oraz umiejętności uczniów, dostosowując je do wymagań współczesnego rynku pracy, wzmacniając tym samym ich szanse na zatrudnienie w Polsce oraz za granicą.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty Europass, co daje gwarancję, że nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe uznane zostaną przez europejskich pracodawców.

Mamy nadzieję na realizację 2 kolejnych projektów w ramach programu Erasmus Plus - m.in. na wyjazd uczniów i nauczycieli do Grecji lub Portugalii (15 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, 15 uczniów - technik handlowiec, 15 uczniów - technik informatyk) w roku szkolnym 2017/2018.

Dyrekcja
27.03.2017

HRUBIESZOWSKIE ŚWIĘTO POEZJI

21 marca br. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyło się spotkanie z cyklu Hrubieszowskie Święto Poezji, zorganizowane z Dyskusyjnym Klubem Książki po raz trzeci - z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji. Spotkanie poświęcone było poecie Bolesławowi Leśmianowi, który wciąż kusi nas tajemnicami swojego świata i zaświata.

Więcej/Mniej

O pracy Bolesława Leśmiana w Hrubieszowie - jako notariusza, opowiadał prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego, Pan Jerzy Krzyżewski. Na "Spacer z Leśmianem" zaprosił zebranych prelegent - Pan Sławomir Bartnik, prezes Towarzystwa Leśmianowskiego w Zamościu.

Podczas spotkania prezentowane były też wiersze o Bolesławie Leśmianie, które specjalnie na tę okazję, napisali hrubieszowscy twórcy: Barbara Miącz, Wiesława Nawrocka, Ewa Puszek-Nowak, Małgorzata Skowron, Jolanta Wołk, Daniel Buchowiecki, Kazimierz Dejer, Mirosław Dąbrowski i Waldemar Korkosz.

Muzycznie spotkanie uświetnił występ wokalny uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Hrubieszowie: Doroty Kruk, Natalii Maciejewskiej, Katarzyny Szlonzak i Sławomira Łukasiewicza.

Cieszymy się, że swoją obecnością na spotkaniu zaszczycili nas: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hrubieszowa, Pan Radosław Szkudziński, twórcy regionu hrubieszowskiego, członkowie Klubu Literackiego Ziemi Hrubieszowskiej oraz przedstawiciele hrubieszowskich placówek kulturalno-oświatowych.

Info i zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie
26.03.2017

SOBOTNIE POWTÓRKI DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

Aby umożliwić uczniom klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie dodatkowe powtórzenie wiadomości i umiejętności przydatnych podczas egzaminu maturalnego, nauczyciele naszej szkoły proponują młodzieży udział w weekendowych, bezpłatnych zajęciach organizowanych już od 25 marca (sobota). Od godziny 9.00 do godziny 12.00 realizowane będą zajęcia z języka polskiego, języka rosyjskiego, języka angielskiego, matematyki i chemii.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram. Zapraszamy!

harmonogram

Daniel Buchowiecki
23.03.2017

SZKOLNY KONKURS KELNERSKI "NA NAJŁADNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY"

Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Kelnerskim "Na najładniejszy stół wielkanocny", który odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie w dniu 27 marca 2017 r. w ramach Obchodów Światowego Dnia Kelnera.

Więcej/Mniej

Do konkursu zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły.

Uczniowie wystąpią w zespołach dwuosobowych, w których przygotowują nakrycie stołów o tematyce wielkanocnej wraz z użyciem naczyń stołowych, które zapewnia szkoła dla 2 osób. Dekoracja stołu ma być ściśle związana z tematyką konkursu, natomiast styl i dodatki są dowolne, przy czym muszą być obecne symbole świąteczne np. koszyczek ze święconką, palma, stroiki wielkanocne, które mogące być wykonane własnoręcznie.
Termin zgłoszenia upływa 24 marca 2017 r. (piątek, do godziny 9:40) Załącznik nr 1 należy dostarczyć do nauczycieli: Beaty Tomaszczuk, Magdaleny Jędruszczak, Joanny Janickiej.
O udziale w konkursie decyduje termin złożenia zgłoszenia. Szczegóły w regulaminie konkursu.
Załącznik nr 1 Regulamin konkursu
27 marca 2017 r. zorganizowane zostaną Szkolne Obchody Światowego Dnia Kelnera, na które składać się będą:

 1. 1. Felieton tematyczny w Szkolnym Radiu School.
 2. 2. Profesjonalny pokaz wykorzystania zastawy i bielizny stołowej w wykonaniu uczniów z klasy II tc kelner pod kierunkiem Ewy Szeweńko dla młodzieży Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.
 3. 3. Szkolny Konkurs Kelnerski "Na najładniejszy stół wielkanocny".
Cele Szkolnych Obchodów Światowego Dnia Kelnera :
 • • doskonalenie umiejętności, pomysłowości i kreatywności uczniów,
 • • podnoszenie poziomu kształcenia,
 • • rozwijanie zainteresowań kelnersko-gastronomicznych,
 • • upowszechnianie wiedzy związanej z zasadami nakrywania stołu,
 • • doskonalenie umiejętności estetycznego nakrywania stołów,
 • • rozwijanie umiejętności kelnerskich, począwszy od estetycznego wyglądu kelnera i jego zachowanie wobec klienta.

Beata Tomaszczuk
22.03.2017

WARSZTATY KULINARNE DLA GIMNAZJALISTÓW!

Praca zawodowa odgrywa w życiu człowieka ogromną rolę, z tego więc względu bardzo ważne jest, aby odpowiadała ona zdolnościom i zainteresowaniom danej osoby. Praca zgodna z preferencjami i możliwościami przynosi człowiekowi radość i satysfakcję, pozwala czuć się kimś ważnym i wartościowym. Daje również szansę na realizację swoich potrzeb, pozwala łatwiej znosić niepowodzenia i trudności oraz przetrwać momenty frustracji. Dlatego ważne jest, żeby wybór odpowiedniej drogi kształcenia był decyzją przemyślaną.

Więcej/Mniej

Aby pomóc młodzieży w podjęciu właściwej decyzji, proponujemy młodzieży klas gimnazjalnych udział w Warsztatach Kulinarnych "Szkoła na widelcu", które zrealizowane zostaną w ramach projektu "Aktywni w społeczności".

Do udziału w naszej inicjatywie zaprosiliśmy młodzież z gimnazjów z Mircza, Werbkowic, Kozodaw i Hrubieszowa. Hasło przewodnie, a zarazem cel warsztatów to: Poszukiwanie drogi zawodowej i rozwijanie pasji i zainteresowań.
Program zajęć:

I dzień - 28.03.2017r., godz. 9.00.
Warsztaty Kulinarne z nauczycielami Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

II dzień - 30.03.2017r., godz. 9.00.
Warsztaty Kulinarne z szefem kuchni Hotelu - Restauracji "Artis" w Zamościu.

III dzień - 31.03.2017r., godz.10.00.
Wizyta Studyjna w Restauracji & Hotelu "Gniecki" w Hrubieszowie.

Wierzymy, że nasze działania wychodzą na przeciw oczekiwaniom młodzieży i pozwolą wybrać młodym ludziom właściwą drogę kariery zawodowej, zgodnej z ich zainteresowaniami.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

Organizatorzy
21.03.2017

TARGI EDUKACJI I PRACY

15 marca br. podczas Targów Edukacji i Pracy mieliśmy okazję zaprezentować bogatą ofertę edukacyjną naszej szkoły. Młodzież klas gimnazjalnych i ich rodzice chętnie oglądali foldery naszej szkoły, mogli także zapytać o interesujący ich zawód.

Więcej/Mniej

Inicjatywa odbyła się w konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Hrubieszowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Hrubieszowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu.

Daniel Buchowiecki/Foto:Malwina Filańska-Marcych
20.03.2017

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

Uczniów naszej naszej szkoły zapraszamy do udziału w czterodniowej wycieczce - zwiedzimy Węgry i Budapeszt.

Więcej/Mniej

I dzień (poniedziałek, 24 kwietnia 2017r.) 23:00 - wyjazd z Hrubieszowa i nocny przejazd grupy przez terytorium Polski, Słowacji w kierunku Węgier.

II dzień (wtorek, 25 kwietnia 2017r.)
9:15 - spotkanie, a po nim zwiedzanie Sztendere z przewodnikiem (Sztendere określane jest jako cudowne miasteczko zakochanych malarzy) oraz poznawanie sekretów zabytkowego centrum. Następnym punktem zwiedzania będzie Wyszehrad, gdzie mieści się rezydencja królewska z piękną twierdzą nad Zakolem Dunaju i spacer po Budapeszcie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

III dzień (środa, 26 kwietnia 2017r.) - Budapeszt.
8:00 - śniadanie w hotelu
9:00 - spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Budapesztu
Góra Gellerta, Góra Zamkowa, Kościół Macieja, Dunaj i Gmach Parlamentu, Baszta Rybacka z panoramą na miasto, Plac Millenium, Zamek Vajdahunyad, Wyspa Małgorzaty, a następnie obiadokolacja. W godzinach wieczornych przewidziany jest rejs statkiem po Dunaju, potem wracamy do hotelu na nocleg.

IV dzień (czwartek, 27 kwietnia 2017r.), Budapeszt, Miszkolc.
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Miskolca - około czterogodzinny pobyt w kompleksie basenów termalnych – Miskolc-Tapolca Barlangfurdo.
Powrót do Hrubieszowa w godzinach nocnych.
Obowiązkowe jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu!
Cena: 410 zł - w przypadku udziału 45 uczniów.
ZA CO PŁACIMY?:

Transport: autokar wyposażony w klimatyzację, wc, dvd, cafe-bar, zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu / motelu o standardzie turystycznym pokoje 4-osobowe, wyżywienie zgodnie z programem, przewodnik mówiący w języku polskim, ubezpieczenie NW i KL za granica, bilety wstępu, opłaty drogowe i parkingowe, opieka nauczycieli opiekunów ( nauczyciele - opiekunowie nie pobierają opłaty za sprawowany nad uczniami nadzór). Jeden z nauczycieli posiada licencję pilota wycieczek zagranicznych.

Cena nie zawiera nocnego rejsu statkiem po Dunaju i wejścia na baseny w Miskolcu (ok.– 50 zł). Zaliczkę w wysokości 210 zł przyjmuje Krystian Uszko do 27 marca 2017r. Drugą ratę należy wpłacić do 12 kwietnia 2017r. Rezygnacja z wycieczki po 27 marca wiąże się utratą wpłaconej zaliczki.

Krystian Uszko
20.03.2017

KONKURS DOTYCZĄCY RODZINY

Weź udział w Szkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym "Rodzina, tu zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy..." Szczegóły w regulaminie!

Zespół Wychowawców Klasowych
18.03.2017

Szczegółowe informacje o konkursie

WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI - XIV edycja

Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wraz z Polskim Czerwonym Krzyżem Oddziałem Rejonowym w Hrubieszowie, Miejskiem Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Środowiskowym Domem Samopomocy w Hrubieszowie, Hrubieszowskim Domem Kultury w Hrubieszowie, Szkolnym Kołem Caritas Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie zaprasza do udziału w XIV edycji akcji WOKÓŁ WIELKANOCNEJ NADZIEI mającej na celu: pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczeń obrzędowości ludowej, integrację we wspólnej akcji dzieci, młodzieży, osób dorosłych z różnych placówek i instytucji kulturalno - oświatowych, rozwijanie w uczestnikach konkursu wrażliwości, otwarcia na potrzeby i problemy innych oraz zbieranie funduszy dla osób potrzebujących pomocy z powiatu hrubieszowskiego.

Więcej/Mniej

Patronatem honorowym XIV edycję akcji "Wokół Wielkanocnej Nadziei" objęli: Wojewoda Lubelski - Pan Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, Starosta Hrubieszowski Pan Józef Kuropatwa, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Pan Tomasz Zając, Wójt Gminy Hrubieszów Pan Jan Mołodecki, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Pan Marek Kozielewicz. Patronat medialny: Katolickie Radio Zamość.

W ramach akcji już po raz XIV organizowany jest konkurs na: palmę, pisankę, kartkę i stroik świąteczny. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież, osoby dorosłe z różnych placówek i instytucji oraz osoby prywatne z powiatu hrubieszowskiego. Udział w konkursie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny.

Przedmiotem konkursu, jest wykonanie w dowolnej technice i formie prac konkursowych w kategoriach: PALMY, PISANKI, KARTKI, STROIK WIELKANOCNY. Forma i sposób ich wykonania powinny promować lokalne dziedzictwo kulturowe.

Czas trwania konkursu od 6 marca 2017r. do 4 kwietnia 2017 r. Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 3 kwietnia 2017 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa!
Szczegółowe informacje o konkursie, identyfikatory prac konkursowych oraz karty uczestnictwa, w zależności od kategorii wiekowej, znajdują się do pobrania w niżej zamieszczonych plikach.

Konkurs WWN - 2017 ( pdf)
Regulamin konkursu - WWN 2017 (pdf)
Załącznik nr 1 - identyfikator prac konkursowych (pdf)
Załącznik nr 1 - identyfikator prac konkursowych (docx)
Załącznik nr 2- przedszkolaki - karta uczestnictwa (pdf)
Załącznik nr 2- przedszkolaki - karta uczestnictwa (doc)
Załącznik nr 3 - uczniowie szkoły podstawowej klasy I-III - karta uczestnictwa (pdf,)
Załącznik nr 3 - uczniowie szkoły podstawowej klasy I-III - karta uczestnictwa (doc)
Załącznik nr 4- uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI - karta uczestnictwa (pdf)
Załącznik nr 4- uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI - karta uczestnictwa (doc)
Załącznik nr 5- uczniowie gimnazjum - karta uczestnictwa (pdf)
Załącznik nr 5- uczniowie gimnazjum - karta uczestnictwa (doc)
Załącznik nr 6- uczniowie szkoły średniej - karta uczestnictwa (pdf)
Załącznik nr 6- uczniowie szkoły średniej - karta uczestnictwa (doc)
Załącznik nr 7 - osoby dorosłe - karta uczestnictwa (pdf)
Załącznik nr 7 - osoby dorosłe - karta uczestnictwa (doc)

Beata Tomaszczuk / Zs nr1
9.03.2017

ZA NAMI "ROMANTYCZNE PODRÓŻE"

Kto jest autorem słów: "Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu"? Jakie miejsca w Europie odwiedził Kordian? Czym jest synkretyzm rodzajowy? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiły się podczas IV edycji Szkolnego Konkursu Polonistycznego „Romantyczne podróże”, który 16 marca br. zorganizowali nauczyciele języka polskiego i nauczyciele bibliotekarze w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Więcej/Mniej

O wynikach konkursu zadecydowało merytoryczne przygotowanie grupy, współpraca i kreatywność. Jedna z kategorii konkursowych polegała na prezentacji za pomocą ruchu i mimiki pojęć i cytatów pochodzących z romantyzmu. Młodzieży podobała się również kategoria, w której przedstawiali wybraną postać związaną z epoką. Uczniowie przygotowali zabawne scenki, wzbogacając występy rekwizytami. Największy aplauz wzbudziła, stylizowana na współczesną, polemika Juliusza Słowackiego i Adama Mickiewicza.

W konkursie wzięli udział reprezentanci 5 klas. Po trzech konkurencjach wyłoniono laureatów:

 1. I miejsce - przedstawiciele klasy II tc:
  • - Elwira Grądkowska
  • - Joanna Małyska
  • - Wiktoria Mikulska
 2. II miejsce - przedstawiciele klasy III td:
  • - Arkadiusz Frąk
  • - Bartłomiej Charłajczuk
  • - Kacper Berliński
 3. III miejsce - reprezentanci klasy II tb:
  • - Emilia Kozak
  • - Aleksandra Skwarek
  • - Jakub Fedaczyński

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, za przekazanie których serdecznie dziękujemy Marcinowi Bondyrze - Kierownikowi hrubieszowskiego marketu Carrefour.

Daniel Buchowiecki
16.03.2017

ZAREJESTROWALIŚMY 52 OSOBY!

W dniach 27 lutego 2017r. - 03 marca 2017r. odbyła się w naszej szkole rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Wychowawcy klas III otrzymali materiały informacyjne i podczas godzin wychowawczych zapoznawali uczniów z działalnością Fundacji DKMS, która zajmuje się pomocą chorym na nowotwory krwi, a następnie dwie niezawodne wolontariuszki Szkolnego Koła PCK – Patrycja Dawid i Izabela Kudełka przeprowadziły rejestrację zainteresowanych osób.

Więcej/Mniej

Łącznie udało się nam zarejestrować 52 potencjalnych Dawców szpiku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali świadomą pomoc oraz zaangażowanym w akcję nauczycielom.

Daniel Buchowiecki
8.03.2017

ŻYCZENIA DLA PAŃ

Drogie Panie! Niech "Dzień Kobiet" będzie każdego dnia!

Redakcja
08.03.2017

"WYBIERAM WYBORY"

1 marca 2017 r. odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory", który zorganizowała Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej/Mniej

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach i świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. W konkursie wzięły udział 3 osoby: Natalia Błaś i Maria Zalewska z klasy I tc oraz Jan Pańko z klasy I td, którzy do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem Barbary Pilarczyk.

Barbara Pilarczyk
3.03.2017

WARTO POMAGAĆ!

Już niedługo w naszej szkole odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Wychowawcy klas III utrzymali już materiały informacyjne.

Więcej/Mniej

W dniach 27 lutego 2017r. - 03 marca 2017r. odpowiednio przygotowani wolontariusze odwiedzą Państwa i podczas godziny wychowawczej przeprowadzą rejestrację zainteresowanych uczniów.

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie, jednak im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Zarejestrować się może każdy zdrowy i pełnoletni człowiek. Zapraszamy!

SK PCK/ZWK(db)
23.02.2017

WSPOMNIENIA WOLONTARIUSZY SZLACHETNEJ PACZKI REJONU HRUBIESZÓW PÓŁNOC

Mimo, że minęło ponad dwa miesiące od Finału Szlachetnej Paczki, nadal wspominamy ten magiczny czas. W naszych sercach wciąż żywe są historie paczkowe. My, wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ pragniemy mówić i dzielić się nimi. Tak wiele dobra można dać drugiemu człowiekowi, wystarczy tylko chcieć i mieć pasję, a monopol na pomaganie sam się przed nami otworzy.

Więcej/Mniej

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który trwa cały rok. A jednak ten jedyny weekend cudów ma w sobie transcendentalny wymiar. Po drodze są szkolenia, happeningi, imprezy towarzyszące, spotkania z rodziną, e-learning, ogromna ilość dokumentów, rozmowy z darczyńcami. To wszystko jest bardzo ważne, bez tego nie byłoby Paczki. Ale wisienką na torcie jest ten jedyny grudniowy weekend - Finał Szlachetnej Paczki. Ten weekend to magiczny czas, do którego przygotowujemy się bardzo sumiennie. Można go porównać do świąt Bożego Narodzenia. Czeka się na nie bardzo długo, wkłada w nie wiele przygotowań, aby wszystko poszło jak najlepiej. Gdy nadchodzi ten czas, dzieje się po prostu magia, nic innego się nie liczy, jak tylko „tu i teraz”. Tak było też z naszym finałem. Wszystkie nieprzespane noce zostały wynagrodzone, podobnie jak wszystkie stresy - czy zdążymy, czy nasze rodziny znajdą darczyńcę. Czy otrzymana pomoc i wsparcie będą mądrą zmianą w tych rodzinach, nagle nie miało znaczenia, bo to się po prostu działo. Paczkę tworzy drużyna wolontariuszy, która w ten jedyny weekend powiększa się o rzesze osób: strażaków, kierowców, pracowników wojska, pań z kół gospodyń wiejskich, członków naszych rodzin, znajomych, przyjaciół, uczniów, którzy też stają się wolontariuszami. Tak wiele osiągnęliśmy przez te trzy dni. Brak nam słów, aby podziękować tym wszystkim, dzięki którym mogła dziać się ta magia. Oczywiście najważniejsi są darczyńcy, bez nich nie byłoby tego magicznego finału, to oni zmieniają świat i dają nadzieje, niosą pomoc, radość i miłość paczkowym rodzinom. My, wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ cieszymy się, że te miesiące starań, ogromu pracy i wielu stresów, masy wzruszeń, dumy, radości przyczyniły się do szczęścia obdarowanych rodzin. Pragniemy podzielić się tymi pozytywnymi emocjami, które towarzyszyły nam przez ten weekend i w jakimś sensie nadal towarzyszą.

Weekend cudów rozpoczął się już w piątek, 9 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej 18a, gdzie mieścił się magazyn Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ. Od godzin porannych wrzało od pracy: dekorowano choinkę, zawieszano przygotowane własnoręcznie ozdoby świąteczne, ustawiano stoły, opracowywano logistykę, ale co najważniejsze - przyjmowano darczyńców i kurierów z paczkami. Nie liczył się czas, ani zmęczenie. Czekano na każdego darczyńcę i kuriera. Ostatni dojechał około godziny 22. Ten czas oczekiwania i pracy to czas fantastycznych relacji pomiędzy wolontariuszami, to magia słów i czynów, podczas których budowaliśmy swoją postawę altruizmu, ładowaliśmy akumulatory na kolejne dwa dni i noc.

W sobotę - 10 i niedzielę 11 grudnia 2016 roku, już od wczesnych godzin porannych, ponad czterdzieści osób - wolontariuszy Szlachetnej Paczki pracowała intensywnie w magazynie i przy rozwożeniu paczek do rodzin włączonych w projekt XVI edycji Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ. Nie poradzilibyśmy sobie jednak sami, gdyby nie pomoc tych wszystkich wspaniałych osób, którzy obdarowali nas swoim wielkim sercem, oferując pomoc wolontarystyczną w postaci udostępnionych samochodów z 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Hrubieszowa, Teptiukowa, Moniatycz, Kobła, Ślipcza, Trzeszczan, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Gminy Werbkowic i Cukrowni Werbkowice. Samochody nie jeżdżą same, mają kierowców – ci wspaniali ludzie, ich pomocnicy, strażacy, żołnierze... - bez nich nie byłoby finału, rodziny nie otrzymałyby paczek. Trudno nam ich zliczyć. Pomimo zimna i wielu godzin pracy wcale nie narzekali. Po powrocie od kolejnych rodzin pytali: Gdzie teraz jedziemy? Który samochód trzeba napełnić? Kto potrzebuje pomocy? A my mogliśmy ich poczęstować gorącą grochówką, bigosem, barszczem, ciastem, kawą i herbatą przygotowanymi przez wspaniałe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wraz z żołnierzami strażakami i kierowcami pracowaliśmy bardzo intensywnie do późnych godzin nocnych, rozwożąc paczki na terenie miasta, gminy i powiatu hrubieszowskiego, a nawet poza powiat. Nie była to mała liczba, bo aż 90 RODZIN w naszym Rejonie Szlachetnej Paczki Hrubieszów Północ włączonych do projektu otrzymało pomoc. Oczywiście dzięki wspaniałym osobom - darczyńcom o wielkich sercach, ale również dzięki tej rzeszy osób wspierających nasz rejon tak wiele osób poczuło się wyjątkowo i doznało fantastycznej radości i miłości bliźniego.

Późnym wieczorem, w sobotę, czekając na dwa tiry z paczkami z magazynu zastępczego z Krakowa, rozpoczęliśmy przygotowanie wspólnej wigilii. Nakryliśmy stoły białymi obrusami, udekorowaliśmy je i zastawiliśmy wcześniej przygotowanymi potrawami. To fantastyczne wspomnienie. Było nas tak dużo, że nie mogliśmy się pomieścić przy stołach, ale udało się - zasiedliśmy do wspólnej kolacji wigilijnej. Po połamaniu się opłatkiem i życzeniach nastąpił fantastyczny moment. Wolontariusze, żołnierze, strażacy, którzy od rana rozwozili paczki, dzielili się swoimi historiami, opowiadali o swoich przeżyciach. Była radość, euforia, wzruszenie, łzy szczęścia i niedowierzanie. Była magia, nikt się nie śpieszył, liczyło się tylko tu i teraz. Nie zabrakło też śpiewania kolęd.

Jeśli mamy weekend cudów, to noc też musi być wyjątkowa... To, co działo się w nocy z 10 na 11 grudnia 2016 roku na placu przed budynkiem „B” Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, gdzie mieścił się magazyn paczki, trudno opisać. Pomimo bardzo późnej godzin nocnych w magazynie roiło się od pomagających. Ponad sto trzydzieści osób pomagało w rozładowaniu dwóch tirów z paczkami. W pół godziny rozładowany został pierwszy tir, w co nie mógł uwierzyć sam kierowca. Tempo rozładunku, ilość darów i liczba pomagających osób przerosła wszelkie oczekiwania. Wolontariusze odpowiedzialni za układanie paczek nie nadążali z kierowaniem „ruchem”. Ci cudowni ludzie, którzy pomogli przy rozładunku bardzo szybko opanowywali kierunki paczek. Wśród pomagających znaleźli się żołnierze z Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hrubieszowa i gminy Hrubieszów, uczniowie oraz wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkól nr 1 w Hrubieszowie, rodziny, przyjaciele wolontariuszy i Drużyna Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów Północ. To był magiczny czas, czas cudów. To dzięki Państwu, w niedzielę, 11 grudnia, mogliśmy zawieźć paczki do rodzin. Dziękujemy za Państwa wielkie serca.

Przytoczymy kilka zdań wolontariuszy, którzy mówią czym dla nich był finał: Patrycja: Finał to coś magicznego, fantastycznego, ciągle jest w mojej pamięci. Wspominam go z łezką w oku. Tylu wspaniałych ludzi grających do tej samej bramki - jak mawiał Ksiądz Stryczek - twórca Szlachetnej Paczki. Finał dodał mi skrzydeł. Jest dla mnie w Paczce tym, co pozwala mi się rozwijać. Paczka totalnie zmieniła moje życie. Są sytuacje, z których się cieszymy wraz z rodziną, czasami zdarzają się przeszkody, ale dla nas, nie ma nic czego nie pokonamy. Bo przeszkody stają się dla nas wyzwaniem. Największą radość mam wtedy, gdy jadę do rodziny z tymi paczkami i gdy widzę reakcje rodziny na ilość i zawartość paczek. Wzruszenie, radość, przeplatane łzami szczęścia i te uściski, a nawet zażenowanie. Wówczas sama mam łzy w oczach. Kiedy dziękują, że to moja zasługa, że dostali tyle, robi mi się ciepło na sercu, że to właśnie ja - taki mały i młody człowiek mogę pośredniczyć w darowaniu im radości. Mimo ogromnej pracy, jaką mamy podczas finału i nieprzespanych nocy, powiedziałam sobie, gdy byłam pierwszy rok w Paczce, że to jest to, co chce robić. Po prostu chcę pomagać innym, ponieważ dzięki temu pomagam sobie. Staję się lepszym człowiekiem. Cieszę się, że jestem wśród drużyny SuperW.
Paulina: Finał Szlachetnej Paczki jest z pewnością najlepszym wspomnieniem w moim życiu. Mimo wielu trudności, wyrzeczeń i całych stosów arkuszy dałam radę i to z uśmiechem na ustach. A największe szczęście i zadowolenie dały mi uśmiechy i łzy szczęścia obdarowanych rodzin.
Kamila: Moje wspomnienia z szlachetnej paczki są bardzo pozytywne, ale finał był rewelacyjny. Każdy dawał z siebie 100%. Finał był wspaniały, nie miałam pojęcia, że coś takiego mogło się wydarzyć w moim życiu. Poznałam dużo ciepłych, wspierających ludzi, którzy mają wielkie serca. Pomagaliśmy sobie wzajemnie i tworzymy wspaniałą drużynę.
Ania: Pomimo, że byłam po raz pierwszy wolontariuszką, to finał Paczki był dla mnie bardzo ważnym wydarzeniem, podsumował moją pracę wolontarystyczną. Emocje były nie do opisania. Radość na twarzach ludzi, serce przepełnione energią i zapał do pracy. Bardzo mili ludzie służący pomocą i radą.
Jedna z 90 relacji wolontariuszy z wręczenia paczki, przekazywanych darczyńcy:

Pani Ania z wielką niecierpliwością czekała na paczkę, gdyż bardzo się bała czy będzie potrafiła zapanować nad swoimi emocjami. Obawiała się również reakcji sąsiadów i tego, aby jej były mąż się nie dowiedział. Bardzo wszystko przeżywała. Była jednym, wielkim kłębkiem nerwów, chodzącą emocją. Gdy zapukaliśmy do drzwi był wielki szok i niedowierzanie, że tego tyle jest. Zastawiliśmy paczkami pokój i nie było miejsca, aby się ruszyć. Pani Ania nie mogła wydobyć z siebie słowa, stała znieruchomiała i nie dowierzała własnym oczom. Miała łzy w oczach. Dopiero po kilku minutach wydobyła z siebie kilka słów "to nie możliwe, ja nawet nie sadziłam, że ktoś nas zachce, a co dopiero mówić o takiej ilości paczek". Dzieci skakały z radości, biegały, cieszyły się, nie potrafiły okiełznać swej radości. Wszystkie rzeczy były piękne, nowe i niesamowite. Ogrom tego wszystkiego zaskoczył wszystkich nawet wolontariuszy i strażaków, którzy pomagali wnosić paczki do mieszkania. Podczas wnoszenia sofy trzeba było wykręcić drzwi w szafie w przedpokoju i wciskać ją. Strażacy umęczyli się niesamowicie, ale mieli przy tym wiele radochy. Wszyscy byli zaskoczeni, nie dowierzali, płakali, śmieli się, cieszyli. Podczas tej wizyty było tyle pozytywnych emocji, że można byłoby namalować z nich piękny obraz. Maja, wyjmując z paczki z żywnością kolejne produkty i słodycze powiedziała z radością "ja tego w życiu nie jadłam". Wszystkim stanęły łzy w oczach. Kuba wyjmując garnki i wałek do ciasta powiedział do mamy: "teraz będziesz mogła normalnie zrobić pierogi, nie męcząc się rwaniem i rozciąganiem ciasta w dłoniach". Emocje wszystkich sięgnęły zenitu. Strażacy i wolontariusze patrzyli po sobie nie wierząc. Pani Ania nie mogła wydobyć słowa. Podczas rozpakowywania kolejnych paczek z pościelą, naczyniami, odzieżą padały takie słowa: "to niemożliwe, ta paczka to petarda, bomba, pobiła wszystkie paczki jakie przeszyły przez nasz magazyn. Co to za wspaniali ludzie ją szykowali, nie wierzymy, czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy". Gdy dzieci wyjęły piłki, laptop, telefon, nie były w stanie pohamować radości. Pani Ania zaniemówiła, a jeden ze strażaków wyszedł, bo stwierdził, że "to nie możliwe, ja tego nie mogę pojąć, nie wierzę, że są tacy ludzie, którzy potrafią zrobić tak niesamowitą paczkę, ja tego nie wytrzymam". Rozpakowywanie prezentów trwało i trwało... dzieci znalazły wyposażenie na basen i zaczęły się cieszyć, bo w końcu będą mogły jeździć z kolegami z klasy na basen. Po otworzeniu paczek wszyscy staliśmy i patrzyliśmy na siebie z niedowierzaniem. To było niesamowite przeżycie, coś pięknego, nie do opowiedzenia, brak słów... Po powrocie do magazynu wolontariusze i strażacy zaczęli opowiadać o tej paczce. Wszyscy słuchali z niedowierzaniem. Popłynęło wiele łez szczęścia.

Wszystkim, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA i wsparli pomocą Rejon Hrubieszów Północ, za otwartość na drugiego człowieka i wielkie serce, nieocenioną pomoc - dziękujemy!

Szczególnie dziękujemy Dowódcy 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra Henryka Dobrzańskiego "Hubala" płk. mgr Marcinowi Majowi, Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie Druhowi Stanisławowi Letnianczynowi, Wójtowi Gminy Hrubieszów Panu Janowi Mołodeckiemu, Wójtowi Gminy Werbkowice Panu Leszkowi Bojko, Wójtowi Gminy Trzeszczany Panu Stanisławowi Czarnocie i Prezesowi Cukrowni Werbkowice, Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Danucie Gerynowicz, Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Panu Markowi Kozielewiczowi, Starszym szeregowym z 2. Rozpoznawczego Pułku w Hrubieszowie Panom: Maciejowi Mojsymowi, Rafałowi Zdunkowi, Tomaszowi Mierzwie, Wojciechowi Sztuckiemu oraz strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Teptiukowie, Moniatyczach, Koble, Ślipczu, Trzeszczanach, kierowcom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hrubieszowie, Gminy Werbkowice i Trzeszczany cukrowni Werbkowice, którzy do późnych godzin nocnych bardzo intensywnie pracowali, rozwożąc paczki na terenie miasta, gminy i powiatu hrubieszowskiego. Dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, indywidualnym sponsorom, anonimowym dobroczyńcom, naszym rodzinom, przyjaciołom i wszystkim, którzy oddali cząstkę siebie na rzecz drugiego człowieka i dzięki którym nasze 90 Rodzin Paczkowych mogło poczuć się wyjątkowo, otrzymując Państwa pomoc. Dziękujemy!

Wolontariusze i Lider Szlachetnej Paczki
Rejonu Hrubieszów Północ
17.02.2017

ROMANTYCZNE PODRÓŻE

Kim była Lotta? Z czego wynikał "ból istnienia"? Co to jest synkretyzm?
Jeśli lubisz epokę romantyzmu, zapraszamy Cię do udziału w IV już edycji Szkolnego Konkursu Czytelniczego "Romantyczne podróże", który odbędzie się 16 marca br.
Informacje o nim znajdziesz w regulaminie.

Organizatorzy
07.02.2017

PIĄTY W KRAJU!

Miło nam poinformować, że uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie - Patryk Zdunek zajął V miejsce w finale centralnym XLVI edycji Turnieju Budowlanego "Złota kielnia".

Więcej/Mniej

Patryk konkurował w kwalifikacji B.05 – montaż systemów suchej zabudowy. Finaliści turnieju zostali wyłonieni podczas eliminacji, które odbyły się w sześciu okręgach. Tegoroczny finał odbył się w dniach 8-10 lutego 2017 r. w Poznaniu. Składał się z dwóch części - podczas pierwszej młodzież rozwiązywała test z wiedzy zawodowej, zaś druga część polegała na wykonaniu zadania praktycznego. Ciekawostką jest fakt, że część praktyczna odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2017 r. i wykonujących zadanie uczestników turnieju mogli oglądać zwiedzający targi goście, a być może przyszli pracodawcy.

Podczas uroczystego finału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaświadczenia oraz nagrody rzeczowe. Finaliści i laureaci turnieju są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Na co dzień Patryk zdobywa wykształcenie zawodowe uczęszczając do drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej. Realizuje zajęcia w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Raz jeszcze gratulujemy Patrykowi wyniku i życzymy sukcesów w przyszłych edycjach turnieju.

Jacek Naja
12.02.2017

REGIONALNY KONKURS WIEDZY O POLSKIM RUCHU LUDOWYM

3 lutego 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał I Regionalnego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało 3 uczniów z klas I technikum.

Więcej/Mniej

Ogółem, w konkursie wzięło udział 35 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z czterech powiatów: tomaszowskiego, zamojskiego, hrubieszowskiego i biłgorajskiego.

W klasyfikacji generalnej, z naszej szkoły najlepszy wynik uzyskał Kamil Wiejak z klasy I Td, który zajął 9 miejsce, natomiast w klasyfikacji powiatowej był na miejscu 2 (na 9 uczestników).

Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim oraz Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim. Patronat naukowy sprawowało Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, a patronat honorowy poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman.

Barbara Pilarczyk
07.02.2017

ZAJĘCIA W MRÓWCE

6 stycznia uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Market Mrówka w ramach "Poniedziałkowych Porad Mrówki". Tematem pokazu były "Prace wykończeniowe. Atlas M-system 3G".

Więcej/Mniej

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I B i II B w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wraz z opiekunem. Uczniowie zapoznali się z systemem służącym do mocowania płyt: g-k, z materiałów drewnopochodnych, cementowo-włóknowych na specjalnych łącznikach do ścian i sufitów.

Organizator przekazał również próbki materiałów, które uczniowie wykorzystają do ćwiczeń w trakcie zajęć praktycznych, które odbywają się w szkole.

Jacek Naja
06.02.2017

PATRYK W FINALE CENTRALNYM TURNIEJU "ZŁOTA KIELNIA"!!!

Patryk Zdunek, uczeń zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, osiągnął najlepszy wynik podczas eliminacji okręgowych Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", w którym uczestniczyli uczniowie z województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Etap okręgowy odbył się 14 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych Lublinie.

Więcej/Mniej

Uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań oraz zadanie problemowe z zakresu wiedzy zawodowej teoretycznej.

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Zdunek - zdobył 4 miejsce w kraju, Piotr Bartoszek - 7 miejsce i Mateusz Bartyzel - 50 miejsce.

Patryk awansował do finału centralnego turnieju, który odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2017 r. w Poznaniu.

Udział w Turnieju jest okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Eliminacje szkolne w ZS nr 1 w Hrubieszowie przeprowadzono w dwóch kategoriach: montaż systemów suchej zabudowy kwalifikacja oraz roboty posadzkarsko - okładzinowe.

Do turnieju przystąpili uczniowie zdobywający w szkole zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Przypomnijmy wyniki eliminacji szkolnych:

 1. I. Montaż systemów suchej zabudowy - kwalifikacja B05
  1. Mateusz Bartyzel
  2. Patryk Skotnicki
 2. II. Roboty posadzkarsko - okładzinowe - kwalifikacja B07
  1. Piotr Bartoszek
  2. Patryk Zdunek
  3. Szymon Zwolak
Cieszymy się z sukcesu Patryka i życzymy dalszych sukcesów.

Jacek Naja
25.01.2017

XXI OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

13 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Więcej/Mniej

Celem olimpiady było między innymi: pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia oraz podniesienie poziomu kształcenia zawodowego.

Program olimpiady obejmował: spotkanie organizacyjne uczestników i opiekunów z Komisją Okręgową, eliminacje pisemne, wykład prof. dr. hab. Jana Gawęckiego "Słów kilka o genezie wskazówek żywieniowych", wykład dr. hab. Joanny Stadnik "Sztuka kulinarna uczta zmysłów" i podsumowanie eliminacji okręgowych.

Tematyką wiodącą tegorocznej XXI edycji były "Produkty zbożowe - technologia i rola w żywieniu".

Eliminacje okręgowe polegały na rozwiązaniu testu składającego się z zadań z tematyki wiodącej i wiedzy o żywieniu. Uczestniczyło w nich 98 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie reprezentował Szymon Ufnal - uczeń klasy IV tc (zawód - technik żywienia i usług gastronomicznych). Ucznia do olimpiady przygotowywała Magdalena Jędruszczak.

Magdalena Jędruszczak
19.01.2017

ZABAWY SŁOWEM

Bardzo miło wspominamy zajęcia "Zabawy słowem" zorganizowane w hrubieszowskiej Bibliotece Pedagogicznej, podczas których uczniowie klasy Ib tworzyli kompozycje poetyckie, wykazując się przy tym pomysłowością, humorem i umiejętnością współpracy.

Więcej/Mniej

Zajęcia, które zorganizowano 13 stycznia br. prowadziła Aleksandra Kopczyńska - nauczyciel bibliotekarz.

Daniel Buchowiecki
18.01.2017

WSPÓŁPRACUJEMY Z UMCS

Przedstawiciele hrubieszowskich szkół ponadgimnazjalnych - Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyli w konferencji pt. "Współpraca Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze Szkołami Partnerskimi". Jej uroczystego otwarcia dokonał Rektor, prof. dr hab. Stanisław Michałowski, który przedstawił zalety studiowania w Lublinie. Z kolei Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, mówiła m.in. o zmianach w edukacji, natomiast prof. nadzw. dr hab. Katarzyna Markiewicz przekonywała, jak skutecznie zarządzać placówką i budować właściwe relacje. Kolejny prelegent – prof. nadzw. dr hab. Radosław Mącik - w czasie wystąpienia podpowiadał jak promować szkołę. Mecenas Cezary Zapała z Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński zapoznał uczestników konferencji z prawnymi aspektami funkcjonowania jednostki oświatowej. O planowanych inicjatywach i wspólnych działaniach mówili również: Katarzyna Kociuba z Biura Promocji UMCS i Marcin Gołębiowski, Dyrektor Centrum Promocji UMCS. Konferencję prowadziła Katarzyna Kołbut – Kierownik Biura Promocji UMCS.

Więcej/Mniej

Dodatkową atrakcją była możliwość poznania Inkubatora Medialno-Artystycznego, który tworzą m.in. radio i akademicka telewizja. O zadaniach i sukcesach Akademickiego Radia Centrum opowiadał Marek Skowronek - dyrektor rozgłośni, o artystycznej i kulturalnej działalności TV UMCS - Magda Kozak-Siemińska - jej redaktor naczelna i Tomasz Wójcik - st. specjalista pracujący w Akademickim Centrum Kultury. Konferencja odbyła się 10 stycznia 2017 roku.

Daniel Buchowiecki/Zdjęcia: Bartosz Proll
16.01.2017

FERIE W NASZEJ SZKOLE

W czasie wolnym nie zapominamy o sporcie i zdrowiu. Młodzież naszej szkoły zapraszamy na zajęcia sportowe!

Harmonogram
poniedziałek siatkówka godz. 10:00 - 11:00 Robert Pokrywka
kulturystyka Marek Gnasiuk
wtorek koszykówka godz. 11:00 - 12:00 Jacek Jaworski
środa siatkówka godz. 11:00 - 12:00 Katarzyna Skawińska

Jacek Jaworski
14.01.2017

STUDIA W ZAMOŚCIU

Wykładowca kierunku bezpieczeństwo narodowe dr Justyna Misiągiewicz oraz pracownik Centrum Badań i Transferu Technologii mgr inż. Nikodem Bednarczyk - pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu wraz ze studentami odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, aby zainteresować uczniów klas maturalnych zamojską szkołą i zaprezentować różnorodne kierunki kształcenia.

Więcej/Mniej

W spotkaniu, które odbyło się 11 grudnia uczestniczyli uczniowie klas: IV ta, IV tb, IV tc, IV td, IV te i III klasy Liceum dla Dorosłych.

Daniel Buchowiecki
14.01.2017

WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła - napisała kiedyś Wisława Szymborska... I rzeczywiście, te słowa potwierdził zrealizowany w naszej szkole projekt edukacyjny "Tydzień z Książką".

Więcej/Mniej

Głównym celem akcji, która odbyła się w dniach 13-20 grudnia 2016 roku w bibliotece szkolnej było m.in. promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zapoznanie z różnorodną literaturą młodzieżową i wyrabianie nawyku czytania książek.

Przez cały tydzień, w ramach zajęć z języka polskiego i wiedzy o kulturze, odbywało się głośne czytanie tekstów literackich. Nasze laureatki konkursu recytatorskiego "Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie" interpretowały wybrane wiersze, a młodzież uczestniczyła w przygotowanych szaradach czytelniczych, konkursach frazeologicznych, mogła także obejrzeć ekranizacje wybranych pozycji książkowych.

Realizacja projektu udowodniła, że duża grupa uczniów bardzo chętnie czyta książki i dzieli się spostrzeżeniami na ich temat.

Zapytani, co zyskujemy dzięki czytaniu książek, odpowiadali, że uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, wzbogaca zasób słownictwa, pomaga również odnosić sukcesy w szkole, ułatwia naukę i uczy wartości moralnych.

W projekcie wzięły udział następujące klasy: I tb, III ta, I td, III c, I a, III td, II b, II tb, III te, II tc, III b, II LO i IV tb.

Organizatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele języka polskiego.

Organizatorzy
04.01.2017


STARSZE WIADOMOŚCI

↑ Powrót na początek

Projekt i wykonanie: Tomasz Pałyga
Kl. II SPa  2009r.
22-500 Hrubieszów ul. Zamojska 18a tel/fax (0-84)696-33-38